Mapy turystyczne w aplikacji

Kulig w Zakopanem, czyli jedna z najlepszych atrakcji naszej zimowej stolicy!

Zima w górach to dla wielu osób niezapomniane chwile. Moc rozmaitych atrakcji, wspaniali ludzie i wspomnienia, które warto zachować na dłużej. Niezależnie od tego, czy w zimowej stolicy Polski — Zakopanem — spędzasz przerwę świąteczną, ferie czy sylwestra, koniecznie zdecyduj się na wzięcie udziału w kuligu. Jest to rewelacyjna atrakcja, która pozwoli delektować się górskim klimatem. Kulig to również mnóstwo emocji, głównie radość, oraz adrenalina. Sprawdź, jak wygląda kulig w Zakopanem oraz czy warto się na niego wybrać zimową porą!

Tradycyjny kulig Zakopane — wspaniałe przeżycie!

Podhale gwarantuje świetną zabawę głównie w sezonie zimowym. Zwiedzanie tego regionu jest wspaniałym przeżyciem. Co ciekawe, można to zrobić w komfortowy sposób. Skuś się na zimowy kulig, który będzie wspaniałym doświadczeniem dla Ciebie i całej Twojej rodziny. Jadąc saniami zaprzęgniętymi w konie, można odprężyć się, jednocześnie obcując z przyrodą, oglądając piękne widoki. Spektakularne otoczenie, które możemy zobaczyć na własne oczy, pozwala nabrać dystansu do wielu spraw życiowych. Zimowe kuligi w Zakopanem to fantastyczna opcja na samotny wyjazd, jak i na grupowe wycieczki ze znajomymi czy rodziną. Zakopane — kulig w tym mieście potrafi każdego roku przyciągnąć ogromną liczbę zainteresowanych osób. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm oferuje taką atrakcję. Intrygujące jest to, że kulig nie musi zakończyć się samą wyprawą. Ciekawym dodatkiem jest góralska biesiada z kapelą góralską, która jak nic innego potrafi porwać do tańca.

kulig-w-zakopanem.jpg

Niezapomniany kulig — cudowne scenerie, które pozostaną na długo w pamięci

Kulig zimowy to wspaniałe doświadczenie również przez wzgląd na cudowne scenerie, jaki są mijane przez uczestników. Górskie tereny, malownicze góry pokryte śniegiem, długie kilometry trasy, nieustannie zmieniające się otoczenie. Kuligi zimowe sprawiają, że uczestnicy nie mogą nadziwić się, jak pięknie jest w Zakopanem. Tradycyjne kuligi bardzo często kończy się przy muzyce góralskiej. Niekiedy organizatorzy częstują uczestników smacznym poczęstunkiem, który piecze się na góralskim ognisku.

Samodzielne pieczenie kiełbaski, prawdziwy chleb ze smalcem i swojski bigos, czyli kulig z góralską biesiadą

Prawdziwy kulig zakopiański musi zakończyć się smacznym akcentem. Rarytasy dla podniebienia to przede wszystkim chleb ze smalcem, swojska kiełbasa od lokalnych dostawców oraz bigos. Nie brakuje również ogórków kiszonych oraz innych fantastycznych dodatków, które umilają góralską zabawę. Pełnoletni uczestnicy mogą śmiało liczyć na grzańca i herbatę z "prądem", a te osoby, które nie przepadają za alkoholem lub nie chcą go pić, mogą skusić się na gorącą herbatę z cytryną, miodem i imbirem.

Kulig na Gubałówce

Ogromną popularnością cieszy się kulig grzbietami Gubałówki. Jest ulubionym przez turystów miejscem kuligów w Zakopanem ze względu na swoje walory widokowe. Spowite białym puchem Tatry i Zakopane prezentują się nieziemsko. Kulig przejeżdżający na Gubałówce to gwarancja magicznych przeżyć, ciszy, spokoju. Na samym początku trasy na uczestników czekają górale, którzy podarują każdemu dobry poczęstunek, który ma wystarczyć na całą trasę. Jeszcze lepszym pomysłem jest kulig wieczorową porą — wtedy na niebie można podziwiać gwiazdy i zapalić pochodnie. Choć na zewnątrz jest nieco zimniej, niż za dnia, taka przejażdżka jest tego warta.

Świetny pomysł na romantyczny wieczór — kulig wśród gwiazd

Jeśli wybierasz się do Zakopanego ze swoją drugą połówką, koniecznie zabierz ją na kulig po zmierzchu. Jest to rewelacyjna opcja na przyjemną, niezapomnianą i epicką randkę. Wyraźnie pokażesz ukochanej, jak bardzo Ci na niej zależy, a przy okazji zagwarantujesz jej wspaniałe przeżycia. Godzinną przejażdżkę pod pierzyną gwiazd zwieńczycie imprezą góralską. Kapela góralska przygrywająca do poczęstunku może wywołać na Was niemałe wrażenie.

Jak widzisz, kulig Zakopane to sposób nie tylko na wspaniałe wspomnienia całej rodziny, ale również na randkę czy spędzenie czasu samotnie. Nie ma większego znaczenia, w jaki sposób wybierzesz się na przejażdżkę saniami. Najważniejsze jest, byś z niej nie zrezygnował, będąc w Zakopanem. Jest to jedna z lepszych atrakcji, przy okazji stosunkowo niedroga, która pozostawi po sobie wspomnienia na całe życie!

kulig-zakopane.jpg

Opublikowano 15 listopada 2022 przez traseo