Mapy turystyczne w aplikacji

Komputer w podróży. 3 sposoby na transport laptopa

Choć podczas urlopu nieraz chcemy oderwać się od monitorów, chętnie zabieramy laptopy ze sobą. Przede wszystkim zapewniają nam one dostęp do rozrywki, a czasami także okno na świat, choć pod tym kątem i tak zastępują je już smartfony. Z drugiej strony komputer przydaje się zawsze wtedy, gdy nasz wyjazd nie do końca ma charakter wypoczynkowy. Ze względu na możliwość pracy zabieramy więc laptopy ze sobą, doceniając to, że tak łatwo je transportować. Ale czy rzeczywiście? To w końcu dość delikatny sprzęt elektroniczny, wymagający odpowiednich warunków. Dowiedz się, do czego spakować komputer w podróży i jak go przewozić!

1. Laptop w walizce

Bardzo często decydujemy się na najprostsze rozwiązanie i umieszczamy przenośny komputer w walizce. Ta wypełniona jest oczywiście wieloma innymi rzeczami, więc laptop ląduje zazwyczaj na wierzchu lub pomiędzy warstwami ubrań. To całkiem niezły pomysł, ponieważ miękka odzież chroni sprzęt przed ewentualnymi wstrząsami, a więc przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Z drugiej jednak strony nigdy nie mamy pewności, że rzeczy w walizce nie będą się przemieszczać podczas transportu. W rezultacie komputer może spaść na dno walizki, gdzie uderzenia okażą się dla niego bardziej dotkliwe. Jeżeli podróżujemy samolotem, problematyczne mogą być także limity dotyczące wymiarów i wagi walizki. Laptop w końcu swoje waży, a i zajmuje trochę miejsca. Może więc nie zmieścić się w tradycyjnym bagażu podręcznym. Do walizki nadawanej do luku, komputera absolutnie nie wkładamy. To zbyt kosztowny sprzęt jak na warunki, w których podróżują nasze bagaże rejestrowane.

komputer-w-podrozy.jpg

2. Laptop w plecaku

Warto zastanowić się nad transportowaniem swojego laptopa w plecaku. To o tyle wygodne rozwiązanie, że komputer mamy zawsze na oku, a dostęp do niego jest zdecydowanie łatwiejszy niż w walizce. Dzięki temu nawet w trakcie podróży możemy wygodnie z niego skorzystać, co okazuje się wartością na wagę złota na przykład podczas długich lotów samolotem bądź pociągiem. Mimo to plecak ma swoje wady. Chodzi oczywiście o miękki materiał, który w żaden sposób nie zabezpiecza sprzętu, przez co jest on narażony na bezpośrednie uderzenia. Dlatego jedynym słusznym wyjściem jest inwestycja w specjalny plecak na laptopa. Tego typu modele posiadają odpowiednio grube i sztywne ścianki, chroniące komputer przed wstrząsami.

3. Laptop w torbie na ramię

Jeśli chodzi o transport laptopa, torba na ramię to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Podobnie jak w przypadku plecaka – komputer jest zawsze pod ręką. W torbie nie ma on nawet styczności z innymi przedmiotami, dzięki czemu nie grozi mu na przykład zarysowanie obudowy. Niemniej tutaj też warto zdecydować się na wariant z pogrubionymi, usztywnionymi przegródkami i możliwie wzmocnioną powłoką zewnętrzną. Takie torby powinny być także wykonane z nieprzemakalnego nylonu, by laptopowi nie zaszkodziła wilgoć.

Jakkolwiek zdecydujesz się transportować swojego laptopa, odpowiedni bagaż – walizkę, specjalny plecak czy profesjonalną torbę – znajdziesz w sklepie Puccini.

 

Opublikowano 1 czerwca 2020 przez admin