Mapy turystyczne w aplikacji

Kołobrzeski wyścig kolarski „O puchar Bałtyku”

Już 25 czerwca Kołobrzeg stanie się kolarską stolicą Polski w szosowym kolarstwie amatorskim. KOŁOBRZESKIE TOWARZYSTWO CYKLISTÓW zaprasza wszystkich pasjonatów kolarstwa do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji w kołobrzeskim wyścigu kolarskim i rodzinnym rajdzie rowerowym. Nagroda główna wyścigu rower szosowy TREK o wartości 6000 zł.


Trasa liczy ok. 85 km i przebiegać będzie drogami publicznymi, głownie o nawierzchni asfaltowej z krótkimi odcinkami (w miejscowości Trzynik, Gościno Dwór) o nawierzchni brukowej. Na 52 km w miejscowości Gościno Dwór, w części drogi o powierzchni asfaltowej wyznaczona została premia lotna. Wyścig zostanie przeprowadzony na wyznaczonej trasie, która jest udostępniona na stronie internetowej: www.pucharbaltyku.eu. Start do „ XVII Wyścigu Kolarskiego o Puchar Bałtyku 2016” na dystansie 85 km nastąpi ze startu wspólnego – i będzie to start wolny, wspólny dla wszystkich kategorii i grup wiekowych, gdzie w tempie wyznaczonym przez pilota, i przejechaniu około 5,5 km w miejscowości Korzystno nastąpi start ostry. Meta wyścigu kończy się w miejscowości Niekanin, po czy zawodnicy we własnym zakresie dojeżdżają do miejsca startu wolnego tj, na obiekty Milenium przy ul. Śliwińskiego (biuro zawodów). Na 52 km w miejscowości Gościno Dwór rozegrana zostanie premia lotna. Trasa wyścigu będzie oznaczona, a czoło wyścigu i grupa zasadnicza prowadzona przez pilotów wyścigu. Trasa będzie częściowo zabezpieczona, z częściowym blokowaniem miejsc (skrzyżowań) newralgicznych, a wyścig prowadzony w asyście licencjonowanych sędziów i karetek pogotowia oraz obsługę techniczną. Uczestnicy jadą samodzielnie lub w grupach. Pomiar czasu, i weryfikacja zawodników będzie się odbywała w oparciu o elektroniczny pomiar czasu obsługiwany przez profesjonalną firmę ultima sport, www.ultimasport.pl Zwycięzcą wyścigu w kategorii OPEN zostanie ten uczestnik/uczestniczka, który/a uzyska najlepszy czas i jako pierwszy/a przekroczy linię mety.

Trasa:

W terminie 24-26 czerwca 2016 r. MOSiR, który jest partnerem wyścigu od wielu lat, udostępnił salę gimnastyczną „Łuczniczkę”, gdzie za niewielką opłatą 10,00 zł na hasło Wyścig o Puchar Bałtyku, uczestnicy będą mogli wykupić nocleg na przygotowanych materacach sportowych, rozłożonych na podłodze sali.

Rezerwacje i szczegółowe informacji udziela Pan Tomasz Romańczuk e-mail: t.romanczuk@mosir.kolobrzeg.pl, kom.: 668 533 078, tel.: 94 355 13 04
Szczegóły na: www.pucharbaltyku.eu.

Opublikowano 20 czerwca 2016 przez admin