Mapy turystyczne w aplikacji

Jeździj bezpiecznie i postaw na kask integralny – sprawdź dlaczego

Niska waga, doskonały system wentylacji oraz dobre tłumienie hałasów – oto cechy wyróżniające kaski integralne. Atutem jest aerodynamiczny kształt, umożliwiający osiąganie większych prędkości. Z oczywistych względów takie rozwiązania docenią zwłaszcza motocykliści lubiący szybszą jazdę. Sprawdzamy, dlaczego warto wybrać kask integralny.

Sportowy kask integralny i jego zalety

Kaski integralne, jak zapewne Ci wiadomo, uchodzą za najbardziej bezpieczne, a przy tym niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Czemu zawdzięczają tak dobre opinie? Przede wszystkim stosunkowo niskiej wadze oraz rozbudowanemu systemowi wentylacji.

Modele integralne zazwyczaj są projektowane w tunelu aerodynamicznym. Dzięki temu producenci uzyskują maksymalnie opływowy kształt, umożliwiający osiąganie większych prędkości. Świetne wyważenie kasku pomaga nie obciążać kręgów szyjnych, nawet w czasie długiej wyprawy.

Warto zwrócić uwagę na doskonałe tłumienie hałasów z zewnątrz. Nowoczesna technologia sprawia, że podróż motocyklem staje się o wiele bardziej komfortowa. Dobrej jakości kask integralny w korzystnej cenie znajdziesz w Dobrych Sklepach Motocyklowych.

Porównaj dziesiątki modeli i wybieraj spośród setek artykułów motocyklowych. Złóż zamówienia z opcją odbioru w punkcie stacjonarnym i ciesz się trafionym zakupem! Na osoby zamawiające za pośrednictwem wspomnianego portalu czeka szereg korzyści.

kask-integralny.jpeg

Dobry kask integralny – o czym pamiętać przy wyborze?

Bez względu na to, czy planujesz zakup designerskiego sportowego modelu, czy też bardziej przemawia do Ciebie kask integralny retro, musisz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Często zwracamy uwagę na ciekawe malowanie skorupy lub unikalny kolor, zapominając o rzeczach bardziej istotnych. To z kolei rzutuje na nasze bezpieczeństwo na drodze.

Wybierając kask integralny na motocykl sportowy, turystyczny, choppera lub skuter, zwróć uwagę na następujące elementy:

  1. Wypinane wnętrze – pozwoli na regularne pranie wyściółki i utrzymanie jej w należytej czystości.

  2. Wbudowana blenda przeciwsłoneczna podniesie komfort jazdy przy dużym nasłonecznieniu i skutecznie ochroni Twoje oczy przed oślepiającymi promieniami słońca.

  3. Wizjer powinien być pokryty powłoką antyparującą.

  4. Jeśli często podróżujesz w grupie, przyda Ci się miejsce do zamontowania interkomu.

Nie mniej ważny jest materiał, z jakiego wykonano skorupę kasku. Wszelkie homologowane kaski są produkowane z włókna szklanego, termoplastu, multikompozytu lub włókna węglowego, przy czym za najtrwalszy materiał uchodzi włókno karbonowe.

Dobry rozmiar to podstawa – jak prawidłowo dopasować kask do kształtu swojej głowy?

Prawidłowo dobrany rozmiar kasku motocyklowego stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Kask w żadnym wypadku nie może być zbyt luźny, ani zbyt ciasny. Jak zatem dopasować właściwy rozmiar bez mierzenia wszystkich kasków po kolei?

Za pomocą miarki krawieckiej zmierz obwód swojej głowy w jej najszerszym miejscu – powyżej brwi, ok. 2-3 cm nad uszami. Uzyskany wynik porównaj z tabelą rozmiarów danego producenta. Jeśli nie dysponujesz centymetrem krawieckim, użyj zwykłego sznurka. Wystarczy, że po zmierzeniu głowy przyłożysz go do linijki.

Pamiętaj, że w momencie zakładania kask powinien stawiać lekki opór, a po założeniu – leżeć nieruchomo. Właściwie dobrany model idealnie przylega do głowy i lekko uciska policzki. Nie dotyka natomiast czubka głowy, nosa ani brody.

Jeśli na co dzień nosisz okulary korekcyjne, musisz wziąć to pod uwagę, wybierając odpowiedni model. Wnętrze kasku we wkładkach policzkowych powinno mieć specjalne wycięcia na oprawki.

 

Opublikowano 11 października 2022 przez traseo