Mapy turystyczne w aplikacji

Jechać na wakacje z biurem podróży czy samemu

Są osoby, które co roku wybierają się na wczasy zorganizowane przez biuro podróży. Są też takie, które cenią sobie niezależność i wyjeżdżają na własną rękę. Która z tych opcji jest lepsza? Która jest tańsza i którą warto wybrać?

Dla bardziej wygodnych turystów lepszym rozwiązaniem będzie wyjazd z biurem podróży. Biura turystyczne oferują swoim klientom różne opcje wakacyjnych wyjazdów. Możecie skorzystać z wakacji typu all inclusive, wycieczek objazdowych oraz wyjazdów, które łączą te dwa typy spędzania czasu.  Rezydent zadba o Wasz komfort, jakość noclegu, wyżywienia i zaproponuje wycieczki fakultatywne (dodatkowe wyjazdy dla chętnych). Jeśli zdecydujecie się na taki wyjazd, wystarczy szybka gotówka(czytaj więcej) na wpłatę za wczasy i minimum tydzień urlopu. Spędzicie miło czas, odpoczniecie od obowiązków, poleniuchujecie nie myśląc o niczym. 

 trip.jpg

Pamiętajcie jednak, że organizatorzy zorganizowanych wyjazdów chcą zarobić. Koszty wynajmu biura, personelu oraz rezydenta i pilota, opiekującego się turystami na miejscu to jedno, drugie to zysk dla firmy. Organizując wypoczynek samemu unikacie tych kosztów. Musicie jednak opłacić przelot, noclegi i wyżywienie. Najtaniej będzie, gdy zdecydujecie się na wyjazd poza sezonem. W tym czasie linie lotnicze oferują bardzo atrakcyjne ceny lotów, a to przelot bywa najdroższym elementem wakacji. Jeśli macie szczęście lot może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. 

 

Wyjazdy na własną rękę dają ogromną niezależność. Możecie podróżować po całym kraju i spać co parę dni w innym miejscu. Dzięki temu zobaczycie znacznie więcej niż siedząc w hotelu na wakacjach all inclusive. Podróżując w taki sposób, możecie odwiedzać miejsca mało znane i poznawać nowych, ciekawych ludzi.

Biura podróży oferują zazwyczaj swoim klientom noclegi w droższych hotelach 2-5 gwiazdkowych. Samodzielne podróżowanie daje Wam więcej możliwości wyboru. Możecie skorzystać z tzw. couchsurfingu, namiotu i tanich hosteli. Macie wolną rękę, a jeśli zrobicie dobre rozpoznanie na wyszukiwarkach tanich noclegów to możecie sporo zaoszczędzić.

Podróżowanie na własną rękę, w przeciwieństwie do zorganizowanych wyjazdów wiąże się niestety z nieprzewidywanymi kosztami. Nie jesteście bowiem w stanie dokładnie przewidzieć, ile pieniędzy wydacie. W tej sytuacji przyda Wam się dodatkowa szybka gotówka na nieoczekiwane wydatki. Szybka gotówka w kieszeni da Wam komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj spędzenia urlopu jest tańszy. Żaden z nich nie jest ani tani lub drogi. Wszystko zależy od kierunku i Waszych wymagań. Każdy człowiek jest inny i ma inne potrzeby.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Wolicie samodzielnie organizować swoje podróże, czy jednak zapłacić i mieć wszystko z głowy? Uważacie, że szybka gotówka z firmy pożyczkowej to dobry sposób na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu?

Opublikowano 28 grudnia 2018 przez admin