Mapy turystyczne w aplikacji

Jan Řepka – Koncertowa cyklotura na koniec świata 2015

Jan Řepka jest czeskim wokalistą, gitarzystą i kompozytorem; jego utwory to piosenki autorskie o zabarwieniu folku. Pochodzi z Pragi. Na scenie występuje od końca lat 90-tych; na początku w duecie Nestihame (wydali 2 płyty i zagrali blisko 500 koncertów w Czechach i zagranicą). Od 2010 roku występuje solo. Właśnie wtedy nagrał swój najlepszy album Cisty byl svet, na którym obok Jana śpiewa Josefina Zampova. Wraz z praskim poetą Michalem Bystrovem, prowadzi od 2007 roku cykliczne koncerty Open Mic Potrva w Pradze. W 2011 wyruszył na swoje najdłuższe tournee (rowerowe) – dal 27 koncertów w Czechach, Polsce i na Słowacji. Obecnie Jan Řepka nagrywa swój nowy album, na którym znajdą się interpretacje piosenek szwajcarskiego barda Mani Mattera (1936-72). Między 25 lipca i 8 sierpnia, artysta będzie koncertował w Polsce – trasa wiedzie od Cieszyna po Bieszczady.

Trasa koncertowa Jana Řepki – na koniec świata 2015 – jest zarazem trasą rowerową. Artysta odbył już parę podobnych eskapad (najdłuższa liczyła 1700 km!). Koncepcja zakłada przemieszczanie się od Cieszyna wzdłuż Beskidów, aż do Łupkowa w Bieszczadach. Odbędzie się 10 koncertów. Trasa jest podzielona na 3 etapy:

1) Śląsk Cieszyński; koncerty w Cieszynie (Klub Dziupla, 25,VII) oraz Bystrej (Chata na Groniu, 28,VII) i na Lasku (schronisko studenckie, 29,VII). Podczas drugiego koncertu, w Bystrej, Jankowi towarzyszył będzie Marek Bojda, który przełożył parę utworów Czecha na polski – zapowiada się niezwykle pyszna muzyczna uczta.

2) Podhale; koncerty na Danielkach (Podszkle, 30,VII), w Podspadach na Słowacji (Chata Muran, 31,VII) i w Piwnicznej (Pensjonat pod Kasztanami, 1,VIII)

3) Beskid Niski; Rożnowice (Harfa Traw, gospodarstwo ekologiczne, 2,VIII), Baza Namiotowa Radocyna (5,VIII), Jaśliska (6,VIII) i Łupków – Schronisko na końcu świata (7-8,VIII).

Przebieg trasy przypomina wakacyjną włóczęgę górską, omija miasta – celem jest dotarcie do grona słuchaczy, którzy są zarówno wielbicielami muzyki, jak i gór, a także entuzjastami dwóch kółek. Wszystkie wymienione miejsca maja swój niepowtarzalny charakter i bardzo różnią się między sobą – od klubów po leśne uroczyska. Serdecznie zapraszamy, przyłączcie się aktywnie, również w przemierzaniu poszczególnych odcinków na rowerach.

Trasa Janka oczywiście jest już na Traseo :)

Wszystkie aktualności na: www.janrepka.cz oraz na Facebooku: www.facebook.com/janrepka.cz

VIDEO:
Jan Řepka / Live in Basel 2015: www.youtube.com/watch?v=20_Pgsngb20

KONTAKT/PL TOUR:
Piotr Safier-Radwanski | piotr_safier@protonmail.com | +48 505 659 569

Opublikowano 14 lipca 2015 przez admin