Mapy turystyczne w aplikacji

Jakie atrakcje warto odwiedzić z dziećmi w Trójmieście.

Zwiedzanie z dziećmi jest dużo większym wyzwaniem niż zwiedzanie samemu. Należy nie tylko zaplanować noclegi posiłki czy dostosowanie ilości atrakcji do możliwości dzieci. Gdy jedziesz na wczasy z dziećmi, musisz wybrać odpowiednie atrakcje, tak aby pociechy były zadowolone. Bardzo dobrym miejscem, które można odwiedzić z dziećmi, jest Trójmiast. Sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie, gdy udajesz się do Trójmiasta z dziećmi.

  • W Gdańsku znajduje się największy w Polsce ogród zoologiczny. W ZOO można podziwiać ponad 1000 gatunków zwierząt z całego świata.
  • Cumujące w Gdyni statki są dużą atrakcją, nie tylko dla najmłodszych. Dodatkowo pełnią rolę muzeów, które są nie lada atrakcją dla najmłodszych.
  • Odwiedzając Centrum Edukacji Archeologicznej „Błękitny Lew”, można przenieść się do średniowiecznego Gdańska. Dodatkowo podczas wizyty odbywają się warsztaty rzemieślnicze.

Największe ZOO w Polsce.

To właśnie w Gdańsku znajduje się największe ZOO w Polsce. Na obiekcie znajduje się ponad 1000 gatunków zwierząt z całego świata. Dodatkowo, na terenie ZOO znajduje się park linowy, który zapewni niezapomnianą atrakcję dla dzieci oraz dorosłych. Nie można również zapomnieć o jedynym w Polsce fokarium, które znajduje się na Helu, czy gdyńskim Akwarium, gdzie można poznać tajemnice podwodnego życia. Atrakcje te sprawią, że wizyta w tych miejscach będzie dużą atrakcją dla najmłodszych.

3fee5cb7408b14637db5b7ef5757ff62.jpg

Statki muzea

Inne atrakcje w Trójmieście na Pomorskie.travel, to między innymi najsłynniejsze polskie statki. Mowa oczywiście o „ORP Błyskawica” oraz „Dar Pomorza”. Jednostki te stacjonują w Gdyni, obok Skweru Kościuszki. Należy pamiętać, że dziś służą one jako muzea. Są to idealne miejsca, do których można zabrać dzieci. Dzięki ekspozycjom, które mają tam miejsce, pociechy dowiedzą się, jak wyglądało życie wilków morskich. W Gdańsku znajduje się „Sołdek”. Jest to pierwszy pełnomorski statek, zbudowany w Stoczni Gdańskiej. Na jego pokładzie znajduje się muzeum.

Średniowieczny Gdańsk.

Centrum Edukacji Archeologicznej „Błękitny Lew” to miejsce, który powinien odwiedzić każdy miłośnik historii. Dzięki wizycie w obiekcie można przenieść się do średniowiecznego Gdańska, gdzie weźmie się udział warsztatach rzemieślniczych bursztynnika. Dodatkowo będzie można zobaczyć cyrulika, płatnerza oraz figury innych postaci, przy ich codziennych obowiązkach. Dodatkowe wrażenie realizmu jest zapewnione dzięki zapachom oraz dźwiękom z tamtych czasów. To właśnie „Błękitnym Lwie” można poczuć zapach śniętej ryby czy niewyprawionej skóry.

Opublikowano 27 grudnia 2018 przez admin