Mapy turystyczne w aplikacji

Jaki zegarek na rower wybrać?

Jazda na rowerze i zegarmistrzostwo mają ze sobą wiele wspólnego. Fascynacja zębatkami i skomplikowanymi maszynami, zamiłowanie do funkcjonalnego projektowania i dążenie do technicznej perfekcji, łączy obie te dziedziny. Jak jednak znaleźć dobry zegarek na rower, który stanie się nieodłącznym towarzyszem wycieczek czy zawodów?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka na rower?

Rozpoczynając poszukiwania nowego zegarka na rower, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejszą z nich będą posiadane przez czasomierz funkcje. Urządzenie, które mierzy tętno i może być włączone przez cały dzień, w znacznym stopniu pomaga w ocenie sprawności fizycznej oraz poprawie stanu zdrowia. Większość zegarków na rower nadaje się również do codziennego użytku. Wybierz taki model, który pasuje do Twojego osobistego stylu i może wtopić się w Twoje codzienne życie.

Warto, aby Twój zegarek na rower miał:

Wodoodporność: Chcąc jeździć rowerem w każdej pogodzie, warto zainwestować w zegarek, który nie ucierpi na skutek deszczu. Model o klasie wodoszczelności 5-10ATM powinien całkowicie Ci wystarczyć!

GPS: Chociaż większość telefonów to oferuje, brak konieczności wyciągania smartfona może pomóc w dokładnym śledzeniu trasy podczas długich przejażdżek. Co ważne, zegarek z GPS na pewno wpłynie pozytywnie na komfort Twoich wycieczek i treningów.

Powiadomienia: Nie możesz zawsze zatrzymać się, aby sprawdzić telefon podczas jazdy, więc wybierz zegarek na rower, który umożliwia przeglądanie wiadomości połączeń. Pozwoli Ci uniknąć konieczności żonglowania smartfonem podczas jazdy.

Pasek: Ze względu na wygodę większość zegarków jest wyposażona w elastyczne silikonowe paski. Mocne trzymanie się modelu na nadgarstku oraz ochronę przed wodą/potem zapewniają także paski nylonowe NATO.

Zegarki na rower Tissot pod patronatem Tour de France

Bodaj najbardziej rozpoznawalnymi zegarkami na rower są wydawane każdego roku modele Tissot ze specjalnej edycji Tour de France. Stal szlachetna, gumowy pasek, wyrazista tarcza – świetnie poradzą sobie we wszystkich warunkach zewnętrznych. Wyposażone w chronograf, timer i datownik modele w pełni spełnią swoje zadanie na trasie. Za sprawą wysokiej wodoszczelności na poziomie 10 ATM możemy mieć pewność, że z takim zegarkiem na nadgarstku przejedziemy każdą ulewę. Żółto-czarne wzornictwo tych modeli Tissot sprawia, że sprawdzą się one nie tylko w sportowych warunkach. Z pewnością zainteresują także mężczyzn, którzy po prostu cenią sobie dobry casualowy styl.

tissot-our-de-france.jpg

Suunto Spartan Ultra – Twój osobisty trener

Suunto Spartan Ultra to jeden z najlepszych zegarków fitness dostępnych na rynku. Mają one duży, czytelny wyświetlacz, który cechuje się dużą wytrzymałością. Ekran dotykowy zapewnia kontrastową widoczność nawet w pełnym słońcu, co jest doskonałym atutem dla rowerzystów jeżdżących w nasłonecznionych Ponad 80 różnych wbudowanych aktywności oraz takie funkcje jak wysokościomierz, kompas i barometr, sprzyja w jeździe na rowerze górskim. Suunto Spartan Ultra wyposażony jest także w GPS, którego można używać na wiele sposobów. Najbardziej godnym uwagi pozostaje funkcja mapowania jazdy przed rozpoczęciem treningu. Możesz zobaczyć, dokąd się wybierasz, a także gdzie byłeś. Dodatkowo w aplikacji masz dostęp do swego rodzaju „mapę cieplną”, pokazującą, gdzie inni rowerzyści byli w Twojej okolicy.

Wszystkie modele serii Suunto Spartan Ultra znajdziemy tutaj: https://www.zegarek.net/zegarki/suunto/index.html

suunto-spartan-ultra.jpg

Na rower i nie tylko z zegarkami Festina

Festina w swoim portfolio posiada całkiem sporą kolekcję zegarków, inspirowanych światem kolarstwa. Zostały one wprowadzone do oferty marki wraz z hasłem „nie tylko dla sportu”, co ma podkreślić ich wielofunkcyjność. Zawieszone na kolorowych paskach z tworzywa sztucznego modele, faktycznie okażą się nie tylko dobrymi towarzyszami jazdy na rowerze. Zapewniają one mocne trzymanie się zegara na nadgarstku, nie powodując zmęczenie nawet na długiej trasie. Mocna konstrukcja tych zegarków na rower oparta jest na stali szlachetnej wraz z wodoszczelnością o klasie 10 ATM. Festina Chrono Bike wyposażono w takie funkcje jak chronograf, timer, datownik, czas dobowy, czy tachymetr. Ten ostatni pozwala oszacować średnią, aktualną prędkość jazdy co w szczególności przyda się osobom przygotowującym się do zawodów kolarskich.

Tę nietypową propozycję zegarków na rower można obejrzeć tutaj: https://www.zegarek.net/zegarki/festina/index.html

festina-chrono-bike.jpg

Zegarek na rower Casio Pro Trek – gotowe na każdą przygodę

Bardzo dobre zegarki na rower znajdziemy także w ofercie Casio Protrek. Egzemplarze te zawierają interesujące technologie dla rowerzystów, którzy uważają się za poszukiwaczy przygód na świeżym powietrzu. I tak w wielu modelach uruchomimy aplikację Bikemap, która ma zainstalowanych ponad 3,85 miliona tras rowerowych na całym świecie! Dzięki niej zarejestrujemy naszą jazdę nawet w trybie offline i zapiszemy trasę, dystans, czas oraz prędkość. Zegarek Caio Protrek wykorzystują ponadto wbudowany GPS, umożliwiający śledzenie lokalizacji oraz wyświetlania jej na kolorowym ekranie dotykowym. Fani bycia cały czas „in touch” będą w pełni usatysfakcjonowani przychodzącymi na zegarek powiadomieniami połączeń/ wiadomości SMS. Tym, co jednak zawsze zachęca wszelkiego rozwoju sportowców do wybrania zegarków Casio Pro Trek jest oczywiście ich niezwykła wytrzymałą konstrukcją. Koperty oraz paski wykonano tu z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, natomiast tarczę przykryto elastycznym szkłem mineralnym. Taka specyfikacja techniczna oznacza tylko jedno – gotowość na każdą wyprawę!

casio-pro-trek.jpg

Opublikowano 26 listopada 2020 przez admin