Mapy turystyczne w aplikacji

Jaki ciepły napój zabrać w trasę?

Dlaczego warto pić ciepłe napoje?

Nawet w środku upalnego lata zimne napoje nie zawsze są najlepszym wyborem. Zwykła ciepła herbata może rozgrzać organizm od środka i sprawić, że skóra zacznie się pocić, co jest naturalną reakcją ciała na wysokie temperatury. Ma to służyć ochłodzeniu, a ponieważ wraz z potem z organizmu wydalane są także różne szkodliwe substancje, dodatkowo wspomaga naturalny sposób oczyszczania.

Ciepłe napoje świetnie nawadniają jelita, przez co cały układ trawienny reguluje swoją pracę. Ból brzucha i problemy z zaparciami lub biegunką to ostatnie, czego ktokolwiek chciałby doświadczyć podczas podróży. Dodatkowo picie ciepłych napojów poprawia krążenie, co ważne w przypadku zmęczonych i zastanych mięśni po długim marszu albo wielu godzinach spędzonych w samochodzie.

Kawa, herbata, z może jeszcze coś innego?

Co ciepłego do picia zabrać ze sobą w drogę? Najpopularniejszy wybór to oczywiście kawa lub herbata. Wybierając się w podróż, warto wybrać dobry gatunek napoju i przygotować coś, co będzie się popijać ze smakiem.

Zamiast kupować napoje energetyczne w małych sklepikach lub na każdej stacji benzynowej zamawiać kawę, łatwiej będzie przygotować napar w domu i wlać go to termosu. W ten sposób można zabrać ze sobą swoją ulubioną kawę, która doda energii podczas podróży. Jaki gatunek wybrać i jak ją przygotować? Na ten temat można dowiedzieć się wiele z serwisu kawowy.info.

Zamiast kawy, na drogę można przygotować także gorącą herbatę. Ona również delikatnie pobudza, a jej gatunków jest tak wiele, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. W serwisie herbata.info można przeczytać wiele o najlepszych rodzajach herbat dostępnych w sklepach i jej bardziej nietypowych gatunkach.

Poza herbatą i kawą w podróż można zabrać ze sobą także między innymi kompoty uwielbiane przez kilkulatków, albo nawet mleko modyfikowane dla małych dzieci. Wiele pod tym kątem zależy od budowy samego termosu.

jaki-cieply-napoj-zabrac-w-trase.jpg

Jaki termos wybrać?

Najlepsze modele termosów są w stanie utrzymać temperaturę gorącego napoju nawet do 20 godzin, podczas gdy inne, nieco tańsze i słabiej zbudowane, będą ją tracić już po 6 godzinach. Jaki termos wybrać? To zależy przede wszystkim od jego przeznaczenia. Szukając termosu odpowiedniego na co dzień, do zabrania w drogę do pracy albo na uczelnię, warto wziąć pod uwagę małe modele przypominające kubki z nakrywką. Chcąc móc włożyć termos do torebki lub plecaka i nie martwić się o rozlanie napoju, lepszym wyborem będą szczelne modele zakręcane od góry.

Termosy turystyczne to cała kategoria tego rodzaju naczyń przystosowanych do wymagających warunków podczas pieszych i górskich wypraw. Są one lekkie, długo trzymają temperaturę napojów i często umożliwiają wygodną formę zapięcia do plecaka lub noszonego sprzętu.

Innymi naczyniami są termosy przeznaczone dla dzieci, zwykle o małej objętości, zdobione kolorowymi nadrukami. Często wyposaża się je w rączki, aby maluch mógł samodzielnie nimi manewrować.

Opublikowano 14 kwietnia 2022 przez trasek