Mapy turystyczne w aplikacji

Jak wybrać plecak na wiosenne wędrówki?

Pogoda za oknem oraz rosnąca z każdym dniem temperatura, z całą pewnością zachęca do wycieczek. Mimo wiosennej aury, w wielu miejscach, szczególnie w miejscowościach górskich, w dalszym ciągu możemy znaleźć resztki białej pokrywy śnieżnej. Dla wielu z nas nie stanowi to żadnej przeszkody w planowaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Należy pamiętać o wygodnych butach, plecaku i dobrym humorze.

Dobry plecak to podstawa

Plecak jest niezbędnym wyposażeniem, które zabieramy ze sobą na wycieczki. Nic dziwnego, w końcu możemy do niego schować wszystkie niezbędne przedmioty, takie jak telefon, klucze czy portfel. Ponadto, bez problemu zmieścimy w nim także butelkę z piciem czy przekąski. Plecak to kwintesencja wygody, ponieważ zarzucony na plecy, daje dużą swobodę ruchów. Dlatego właśnie jest tak chętnie zabierany zarówno przez starszych jak i młodszych, na wycieczki piesze i rowerowe. Jak wybrać odpowiedni model, którym będziemy mogli cieszyć się przez długi czas? Podczas zakupów, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest waga plecaka, ponieważ im lżejszy, tym wygodniejszy w użytkowaniu. Ponadto, niezależnie od tego czy  będziemy używać plecaka na co dzień czy raczej okazjonalnie, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest zrobiony. Solidne wykonanie pozwoli ustrzec przed czynnikami zewnętrznym oraz zniszczeniem czy przetarciem. W przypadku wędrówek w terenie, wskazane jest też, aby materiał ten był wodoodporny, co uchroni jego zawartość przed niespodziewanym deszczem.

Jaką pojemność wybrać?

Kupując plecak, powinniśmy się zastanowić, jakie będzie jego przeznaczenie. Będzie to miało znaczenie w kontekście wyboru jego pojemności. Szukając modelu, który będzie nam towarzyszył podczas jednodniowych wędrówek, nie potrzebujemy dużego plecaka ze stelarzem i lepszą opcją będą modele małe (do 30 l) oraz średnie (30-50 l). Pozwoli to na swobodne spakowanie wszystkich, niezbędnych rzeczy, przy jednoczesnym niewielkim ciężarze, który będziemy musieli nieść na plecach. Jeżeli jednak planujemy dłuższe wycieczki, np. z noclegiem pod namiotem lub w schronisku, tutaj lepiej sprawdzą się profesjonalne plecaki z odciążającym pasem biodrowym, o pojemności do 80 l. Takie modele mają dodatkowe zaczepy, dzięki którym bez problemu przymocujemy namiot, śpiwór czy latarkę. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli na spakowanie większej ilości rzeczy do wewnątrz plecaka. Kiedy już udamy się na zakupy, pamiętajmy, że plecak tak samo jak ubrania, które kupujemy, warto jest przymierzyć. Odpowiednie dopasowanie do pleców zapewni nam komfort użytkowania i pozwoli cieszyć się plecakiem w terenie.

maly-i-duzy-plecak.jpg

W ofercie CCC znajdziesz plecaki na każdą okazję. Modele sportowe, idealnie sprawdzą się na wycieczkach pieszych lub rowerowych. Nie zabraknie także modeli miejskich, które spokojnie pomieszczą laptopa oraz inny, niezbędny do pracy sprzęt. Dla kobiet, które cenią sobie wygodę, dopełnieniem każdej stylizacji będą plecaki wykonane ze skóry eko lub naturalnej, noszone zamiast torebki. CCC to także plecaki dla najmłodszych, w różnych kolorach i wzorach, które z powodzeniem można zabrać do szkoły lub na plac zabaw.

plecak-damski-na-codzien.jpeg

Opublikowano 26 kwietnia 2021 przez trasek