Mapy turystyczne w aplikacji

Jak wybrać najlepszy smartfon? Na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez smartfona. To niewielkie urządzenie, które pozwala nie tylko nawiązywać i utrzymywać kontakty z innymi ludźmi, ale także zastępuje kalkulator, odtwarzacz muzyki, notatnik i wiele innych przedmiotów.

Nowoczesne smartfony są coraz wydajniejsze, szybsze i sprawniejsze. Co roku na rynku pojawiają się nowe modele, które mają zaskoczyć użytkowników innowacyjnymi funkcjonalnościami. Co wziąć pod uwagę przy wyborze smartfonu, aby mieć pewność, że stawia się na najlepszy możliwy wybór?

Cena smartfona ma znaczenie

Nie ma co ukrywać – dla większości klientów głównym kryterium przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego smartfona, jest budżet. Dlatego jeszcze przed przeprowadzeniem rozeznania warto określić, ile pieniędzy można wydać na nowy telefon.

Na szczęście producenci oferują klientom telefony w tak wielu przedziałach cenowych, że każdy będzie w stanie znaleźć model, który odpowiada jego możliwościom finansowym. Podczas gdy flagowy Samsung Galaxy S23 kosztuje ponad 4 500 zł, na rynku dostępne są także budżetowe smartfony w cenie nieprzekraczającej 500 zł.

jaki-smartfon-wybrac-traseo.jpg

fot. unsplash.com

Co z ekranem smartfona?

Nowoczesne smartfony, takie jak Smartfon SAMSUNG Galaxy S23 5G 8/256GB Czarny, w większości składają się z ekranu, który jest ich podstawą. Pierwszym kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę, jest jego przekątna. Obecnie do najpopularniejszych zaliczają się ekrany pięciocalowe. Na rynku dostępne są także bardzo wydajne modele smartfonów o ekranach 5,5 cali oraz niewielkie urządzenia z ekranami o przekątnej poniżej 5 cali.

Bardzo ważnym parametrem jest również rozdzielczość ekranu. To ona jest w stanie zagwarantować wyraźny obraz i wygodną pracę na konkretnym urządzeniu. Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydają się obecnie smartfony o rozdzielczości ekranu 720 pikseli. Oczywiście, na rynku dostępne są także modele ze znacznie większą rozdzielczością, jednak trzeba pamiętać, że im jest ona wyższa, tym większe okazuje się zapotrzebowanie urządzenia na energię.

Pamięć urządzenia

Na nowoczesnych smartfonach przechowuje się mnóstwo danych, takich jak gry, aplikacje, zdjęcia, filmy i muzyka. Często zajmują one wiele gigabajtów. Przy zakupie urządzenia warto więc zainteresować się, jak dużą pamięć posiada.

Pamięć o pojemności 16 GB, która jeszcze kilka lat temu wydawała się bardzo imponująca, przy dzisiejszych standardach jest już zdecydowanie zbyt mała. Pamięć niektórych smartfonów można rozszerzyć przy pomocy kart pamięci.

Czas pracy na baterii

Jest to parametr, który potrafi budzić wiele emocji wśród użytkowników smartfonów. Nawet te modele, które posiadają baterie o wysokiej pojemności i ekrany o rozsądnej rozdzielczości, wymagają ładowania codziennie lub co drugi dzień, zwłaszcza przy intensywnym użytkowaniu.

Wybór smartfona w dzisiejszych czasach wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście na rynku dostępne są urządzenia na różną kieszeń i dla osób o różnych potrzebach.

Opublikowano 27 marca 2023 przez traseo