Mapy turystyczne w aplikacji

Jak w prosty sposób zmienić zwykły rower w e-bike?

Zastanawiałeś się w jaki sposób możesz przekształcić swój ulubiony rower, w elektryczny jednoślad? W pojazd, którym szybciej i wygodniej pokonasz kilometry w miejskiej dżungli lub spędzisz miło czas w plenerze?

Zestaw elektryczny do roweru to rozwiązanie, które pozwala dodać silnik, akumulator i elementy sterujące do roweru nieelektrycznego, aby stał się pojazdem elektrycznym.

Starannie dobrany i prawidłowo zainstalowany zestaw elektryczny do roweru, pozwala na jazdę z wykorzystaniem energii elektrycznej, dokładanie tak samo jak standardowy rower elektryczny. Jeśli posiadasz już rower, zestawy do konwersji, to doskonała inwestycja, która oferuje Ci solidne osiągi, w cenie znacznie niższej niż zakup nowego, elektrycznego pojazdu. Rowery elektryczne pozwalają jechać dalej, szybciej i dłużej, z zapewnieniem Ci odpowiedniego treningu, jeśli masz na niego ochotę. Aby dobrze dopasować najlepszy zestaw elektryczny do roweru, warto abyś wziął pod uwagę kilka ważnych kwestii, takich jak:

 • prosta instalacja,
 • moc,
 • waga,
 • łatwość sterowania rowerem, podczas jazdy,
 • dodatkowe funkcje zestawu,
 • koszty,
 • opinie klientów

W oparciu o te elementy, wybierzesz zestaw elektryczny do roweru, który będzie idealny dla Ciebie. Już teraz sprawdź, w jaki sposób możesz zmienić swój rower analogowy w rower elektryczny.

rower-traseo-ebike.jpeg

Krok 1: Wybierz rower do konwersji na e-bike?

Aby przekształcić tradycyjny rower, w elektryczne dwa kółka, potrzebujesz tylko:

 • sprawnego jednośladu i zestawu elektrycznego do roweru.

Wybór roweru, który chcesz zmodyfikować, ma duże znaczenie, ponieważ powinien on być zarówno wygodny, a także dostosowany do Twoich.

Jeśli masz już swoje ulubione dwa kółka, możesz swobodnie zainstalować w nim zestaw elektryczny do roweru. Jeśli jeszcze nie posiadasz jednośladu, możesz wybrać taki model na jaki masz ochotę. Zestaw do konwersji sprawdzi się zarówno w rowerach górskich, miejskich czy szosowych.

Krok 2: Jaki wybrać najlepszy zestaw elektryczny do roweru?

Po wybraniu roweru będziesz potrzebować zestawu do konwersji. Pakiet do modyfikacji, umożliwia samodzielne zainstalowanie i przekształcenie Twojego roweru analogowego, w rower elektryczny. Jego jakość i osiągi będą niemalże takie same, jak w rowerach wyprodukowanych fabrycznie.

Kolejną zaletą wyboru zestawu elektryczny do roweru jest to, że jest on łatwy w instalacji. Oznacza to, że posiadanie podstawowych umiejętności technicznych będzie całkowicie wystarczające. Na naszej stronie internetowej znajdziesz krótki przewodnik wideo, pokazujący jak w bardzo prosty i szybki sposób możesz dokonać montażu.

Proponowane przez nas zestawy do konwersji jednośladów, zawierają wszystko, co jest potrzebne, do przeprowadzenia samodzielnej instalacji. Znajdziesz w nich między innymi:

 • baterię (akumulator),
 • silnik,
 • wodoszczelne wtyczki,
 • kontroler,
 • licznik prędkości,
 • inne akcesoria.

Krok 3: W jaki sposób wybrać silnik zestawu elektryczny do roweru?

Przed podjęciem decyzji o zakupie odpowiedniego modelu do konwersji roweru w e-bike, ważne jest abyś zastanowił się, w jaki sposób będziesz korzystać ze swoich dwóch kółek. Czy będzie to przestrzeń miejska czy plener. Jeśli zazwyczaj dojeżdżasz rowerem do pracy wybierz silnik o mniszej mocy. Idealny będzie Zestaw „CITY” – RAPID 500 W, który pozwoli Ci rozwinąć prędkość do 35km/h, przejeżdżając nawet 120 km, na jednym ładowaniu. Jest lekki, montowany na przednim kole sprawi, że codziennie pokonywana trasa stanie się czystą przyjemnością.

Natomiast jeśli jesteś entuzjastom górskich wypraw, z pewnością przyda Ci się większa siła napędowa. ZESTAW „RACE” – RAPID 2000 W, to pakiet sprawdzonej mocy, która intuicyjnie wspomaga jazdę, dzięki czujnikowi PAS. Łatwy montaż, cicha praca silnika i odzyskiwanie energii podczas hamowania, to tylko klika zalet tego modelu. Ponadto Twój pojazd osiągnie prędkość do 55 km/h, na trasie do 80 km.

Natomiast jeśli lubisz łączyć przyjemne z pożytecznym, chcielibyśmy zaproponować Ci zintegrowanie z Twoim rowerem, ZESTAWU MEDIUM RAPID 1000 W. To idealne połączenie mocy z szybkością. Dzięki niemu spędzisz czas wolny właśnie tak jak lubisz. Jeśli jesteś kochasz przejażdżki po trekkingowych szlakach i jednocześnie rower to Twój codzienny środek transportu, ten zestaw jest idealnie dopasowany do Twojego stylu życia.

Krok 4: Zakup i instalacja zestawu elektrycznego do roweru.

Kiedy będziesz już pewny, jaki zestaw elektryczny do roweru wybrać, możesz dokonać jego zakupu, w sklepie internetowym, pod adresem: https://e-biker.pl

Po otrzymaniu pakietu do konwersji, przystąp do jego instalacji na swoim rowerze. Film instruktażowy, przeprowadzi Cię krok po kroku przez jego prawidłowy montaż i odpowiednie dostosowanie do jazdy.

Poniżej znajduje się link, prowadzący bezpośrednio do wideo, zawierającego wskazówki montażu naszego zestawu elektrycznego do roweru.

Opublikowano 6 kwietnia 2022 przez trasek