Mapy turystyczne w aplikacji

Jak szybko i mądrze spakować się na wakacje?

Pakowanie walizki na wakacje – czy to na wyjazd zagraniczny, czy wycieczkę w rodzinne strony – bywa nie lada wyzwaniem. Jeśli zależy Ci, aby w Twoim bagażu znalazło się wszystko, co potrzebne, a samo kompletowanie potrzebnych rzeczy nie zajęło wielu godzin, działaj zgodnie z planem. Poznaj 5 sposobów, aby szybko i kompaktowo przygotować się na urlop.

1. Zrób listę rzeczy do spakowania

Pakowanie będzie przebiegało znacznie sprawniej, jeśli odpowiednio wcześniej zrobisz listę rzeczy, które będą Ci potrzebne. Przy jej sporządzaniu nie uwzględniaj ubrań, których nie lubisz nosić na co dzień, i nie planuj zabierania ze sobą kilku książek, jeśli zamierzasz bardzo aktywnie spędzić urlop. Zastanów się, jakie rzeczy można dokupić na miejscu, aby nie brać z domu zbyt dużej ilości jedzenia czy akcesoriów do higieny, które – za niewielkie pieniądze – można kupić w każdym sklepie. Dzięki temu do Twojej torby podróżnej trafią tylko niezbędne rzeczy, a waga i rozmiar bagażu nie będą przerażały.

Pamiętaj, aby na liście nie zabrakło ubezpieczenia turystycznego. Zapoznaj się z ofertą na stronie: https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne.html i wybierz polisę, która odpowiada na Twoje potrzeby. Uchroni Cię ona od konsekwencji przykrych zdarzeń, których nikt nie ma w swoich planach, ale które mogą spotkać każdego.

2. Wyślij e-mail do obsługi hotelu/właściciela pensjonatu, w którym zamierzasz się zatrzymać

sklad-ubran-i-akcesoriow-w-walizce.jpg

Suszarka do włosów jest ciężka, a ręczniki zajmują dużo miejsca? A może przez czajnik turystyczny nie możesz spakować innych – równie praktycznych – rzeczy? Tego rodzaju problemy można całkowicie wyeliminować, jeśli wyślesz wiadomość do obsługi hotelu lub właściciela pensjonatu i zapytasz, czy ręczniki, suszarka, żelazko, czajnik dostępne są na miejscu. Większość hoteli umieszcza taką informację w swoich ofertach, jednak zawsze warto potwierdzić to przed wyjazdem.

3. Rozłóż rzeczy na łóżku, zanim włożysz je do walizki

Kiedy rozpoczynasz właściwe pakowanie, rozłóż wszystkie rzeczy na łóżku, aby jeszcze raz zobaczyć, czy niczego wśród nich nie brakuje. Jest to także doskonały moment, aby odłożyć na bok to, co jednak się nie przyda. Rób tak, aby na spodzie walizki znajdowały się rzeczy najmniej potrzebne, a pod ręką były te, po które sięgniesz w pierwszej kolejności.

4. Rób rolki z ubrań i wykorzystaj każde puste miejsce w walizce

Jeśli przygotujesz ubrania w formie rolek, Twój bagaż ma szansę stać się bardziej kompaktowy. Wykorzystuj także wszystkie miejsca w walizce – pamiętaj, że w butach czy w pustym termosie można umieścić skarpetki lub inne elementy bielizny.

5. Kontroluj wagę bagażu

Jeśli wybierasz się w podróż samolotem, koniecznie kontroluj wagę swojego bagażu. To pozwoli Ci uniknąć przykrych niespodzianek i dodatkowych opłat na lotnisku. Podręczna waga bagażowa nie tylko pokaże ciężar Twojej walizki, lecz także pomoże zdecydować, które rzeczy są Ci faktycznie potrzebne. Pamiętaj, że w ramach ubezpieczenia turystycznego możesz również zapewnić sobie ochronę bagażu na wypadek jego zniszczenia, zagubienia lub kradzieży.

Opublikowano 3 kwietnia 2023 przez traseo