Mapy turystyczne w aplikacji

Jak spędzić weekend z dziećmi w Nowym Targu?

Planujesz spędzić rodzinne wakacje w województwie małopolskim? Szukasz interesujących atrakcji turystycznych poza Krakowem i Zakopanem? Ciekawym wyborem na weekendowy wyjazd może okazać się Nowy Targ. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jakie miejsca warto odwiedzić w okolicy.

Szukasz pomysłu na spędzenie aktywnego weekendu z dziećmi w województwie małopolskim? Postaw na krótką wizytę w Nowym Targu oraz okolicznych miejscowościach. Dom do góry nogami, jaskinia w Obłazowej, liczne szlaki piesze oraz kąpiele termalne zapewnią ogromną ilość rozrywki dla całej rodziny. Dowiedz się, co warto zobaczyć w okolicach Zakopanego!

Park rozrywki w Rabce Zdrój

Rabkoland jest jednym z ulubionych miejsc najmłodszych członków rodziny. Park rozrywki w Małopolsce oferuje szereg atrakcji, wśród których możemy wymienić m.in. Latający Autobus oraz Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni, czyli ogromny diabelski młyn, z którego widać zapierającą w dech piersiach panoramę. Odwiedzający będą mogli spędzić czas w kilku różnych strefach, takich jak Machinarium, Farma Cioci Maryni, Góralsko Dżungla, Wioska Wikingów oraz Dolina Trzmiela.

W Strefie Cyrkowej na młodych odkrywców czeka Dom Klauna Mareczka, czyli tzw. Dom do Góry Nogami, w którym dzieci mają szansę na rozwinięcie zdolności poznawczych. Ogromną popularnością cieszą się przy tym Cyrkowe Pontony oraz sala z krzywymi lustrami.

wojciech-celinski.jpgFot. Wojciech Celiński

Atrakcje w Nowym Targu

Szereg atrakcji na zwiedzających w każdym wieku czeka także w Nowym Targu. Ciekawym miejscem dla całej rodziny będzie zabytkowa wieża wodna na dworcu kolejowym, która stanowi doskonale zachowany przykład zabytku inżynierskiego. Jest to jednocześnie ulubione miejsce każdego młodego fana kolei. W wieży można podziwiać bowiem ekspozycję poświęconą historii linii kolejowej łączącą Nowy Targ z Suchą Górą.

Starsze dzieci, szczególnie te pasjonujące się historią, mogą zainteresować się zbiorami Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego, gdzie zgromadzono ponad 700 eksponatów pokazujących kulturę mieszczan oraz lokalne rzemiosło. Stała wystawa obejmuje m.in. podhalańską ceramikę z przełomu XIX i XX wieku, kuśnierstwo, tkactwo, snycerstwo oraz kapelusznictwo. Podczas odwiedzin miasta warto wybrać się również na spacer po zabytkowym rynku, którego historia sięga 1346 roku.

Jaki szlak wycieczkowy wybrać?

W okolicy nie brakuje przy tym pięknych i malowniczych tras wycieczkowych. Wśród atrakcji regionu możemy wymienić m.in. Jaskinię w Obłazowej, która znajduje się na terenie rezerwatu przyrody Przełom Białki. Obiekt jest jednocześnie stanowiskiem archeologicznym, w którym znaleziono m.in. szczątki hieny jaskiniowej, nosorożca włochatego i renifera oraz najstarszy bumerang datowany na ponad 30 tys. lat p.n.e.

W Nowym Targu możesz odwiedzić także Rezerwat Bór na Czerwonem, który położony jest na torfowiskach objętych ochroną. Jedną z głównych atrakcji rezerwatu jest platforma widokowa z panoramą na Tatry. Cały las pełen jest jednak urokliwych zakątków, które przenoszą nas w tajemniczy świat strumieni i drewnianych pomostów.

Opublikowano 26 kwietnia 2023 przez traseo