Mapy turystyczne w aplikacji

Jak najwygodniej zwiedzać Kraków?

Zarówno Kraków, jak i cała Małopolska oferują turystom wiele atrakcji. Aby jednak korzystać z nich w wygodny sposób, warto mieć do dyspozycji samochód. Niekoniecznie własny.

Co warto zobaczyć w Małopolsce?

Kraków – miasto królów – posiada wiele walorów historycznych, architektonicznych, kulturowych oraz rozrywkowych. Nie bez powodu jego dziedzictwo zostało wpisane na listę UNESCO. Wśród miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć znajdują się chociażby: największy w Europie Rynek Główny, gotycki Kościół Mariacki z zabytkowym witrażem wykonanym przez Wita Stwosza, Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu, Smocza Jama, Gmach Muzeum Narodowego czy muzeum znajdujące się na terenie Fabryki Schindlera. Aktywnych turystów z pewnością ucieszą liczne ścieżki piesze i rowerowe, wiodące ciekawymi trasami np. do pobliskiego Tyńca, czy w podkrakowskie dolinki wapienne. Również okolica Krakowa ma wiele do zaoferowania – Ojców, Pieskowa Skała, malowniczy Szlak Orlich Gniazd, Kopalnia Soli w Wieliczce, Oświęcim czy Pustynia Błędowska to tylko niektóre z nich. Będąc w południowej części Polski, warto wybrać się również w góry – zaledwie dwie godziny jazdy samochodem dzielą Kraków od Tatr czy Pienin, natomiast w Beskid Niski można dotrzeć zaledwie w godzinę.

zwiedzaj-krakow.jpg

Jak najwygodniej zwiedzać Kraków i okolice?

O ile po mieście można poruszać się komunikacją miejską, która działa bardzo sprawnie, o tyle na dalsze wycieczki przyda się samochód. Jest on również wygodnym rozwiązaniem dla osób, które do Krakowa przyleciały samolotem. Terminal w Balicach jest oddalony od centrum Krakowa o kilkanaście kilometrów. Wprawdzie można do niego dotrzeć kolejką podmiejską, autobusem kursującym z Dworca PKP lub taksówką, jednak samochód zdecydowanie będzie najwygodniejszy, szczególnie jeśli planuje się dalsze zwiedzanie. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty wypożyczalni, które znajdują się w okolicy terminala. Można w nich wynająć samochód na dowolny okres i cieszyć się mobilnością. Najlepiej jednak wcześniej przejrzeć warunki wypożyczenia oraz cennik, tak by znaleźć najodpowiedniejszą dla siebie opcję.

Czym kierować się wybierając wypożyczalnię samochodów w Krakowie?

Obecnie większość firm posiada strony internetowe, na których można znaleźć pełną ofertę dostępnych pojazdów, cennik oraz formularz rezerwacyjny. Jest to szybkie i wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia wynajęcie auta. Jedną z rzetelnych, rekomendowanych przez klientów firm jest Flex Rent a Car, działający w wielu dużych miastach w Polsce. Swoją siedzibę ma również w pobliżu krakowskiego lotniska: https://flexrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-lotnisko-krakow-balice/ . Udostępnia różnorodne samochody – od niewielkich aut miejskich po ekskluzywne limuzyny, dzięki czemu każdy turysta będzie mógł zwiedzić stolicę Małopolski we własnym, niepowtarzalnym stylu.

undefined

Opublikowano 5 listopada 2020 przez traseo
All Comments (0)
No Comments