Mapy turystyczne w aplikacji

Jachting w Chorwacji krok po kroku

Chorwacja niewątpliwie należy do jednego z popularniejszych punktów podróży, biorąc pod uwagę rejsy po morzu Adriatyckim. Z roku na rok, coraz więcej osób przybywa tu z zamiarem zwiedzania nie tylko lądu, ale także morza. Nic dziwnego, gdyż duża powierzchnia Adriatyku i jego zwykle spokojny klimat są czynnikami, które zachęcają nawet nieprzekonane osoby.

yacht-traseo-blog.jpg

Czarter jachtu w Chorwacji

Rejs jachtem po Chorwacji może być świetną alternatywą na spędzenie wakacji w niecodzienny sposób. Dotychczas większość turystów decydowała się na odkrywanie zakątków na lądzie, zapominając o możliwościach, jakie oferuje im morska przyroda. Jednakże stopniowo zaczyna się to zmieniać. 

Jeżeli planujesz rejs jachtem, powinieneś pamiętać o kilku istotnych czynnikach. Przede wszystkim wybierz właściwy termin – wiele firm działa jedynie w okresie od kwietnia do listopada, a wypożyczenie jachtu po tym terminie może okazać się niemożliwe lub bardzo trudne do zrealizowania. Ceny zależne są od pory roku, w jakiej zdecydujesz się na wyprawę. Mając ściśle określony budżet, warto przemyśleć rejs poza szczytowym sezonem, który przypada na lipiec oraz sierpień. Ceny w tych miesiącach są znacznie wyższe niż w pozostałych!

Kolejnym istotnym aspektem jachtingu jest odpowiedni dobór rzeczy, które zabierzesz ze sobą. W Chorwacji warunki pogodowe są praktycznie zawsze korzystne, w związku z tym ubrania takie jak krótkie spodenki i t-shirty, sprawdzą się rewelacyjnie. Obuwie powinno być przede wszystkim lekkie, wygodne, ale także z podeszwą o dobrej przyczepności. Warto też zabrać ze sobą akcesoria, które pozwolą na ochronę przed promieniami słonecznymi. Okulary przeciwsłoneczne czy chusty na głowę są w tym przypadku niezbędne! 

Dodatkowo należy mieć przy sobie ważny dowód osobisty oraz paszport (jeśli jest taki wymóg), a także jeśli jesteś fanem nurkowania – wszelki potrzebny sprzęt taki jak maska, płetwy czy rurka.

Dodatkowe wymagania

Prawdopodobnie najważniejszym warunkiem do swobodnego korzystania z jachtów będzie posiadanie odpowiednich uprawnień do ich prowadzenia (żeglarz jachtowy, jachtowy sternik morski lub kapitan jachtu) oraz posługiwania się radiem UKF. Dzięki tym dokumentom możesz przemieszczać się jachtem o każdej porze oraz wypływać na głębokie wody!

Bardzo ważne, aby pamiętać także o aktualnym ubezpieczeniu zdrowotnym i karcie EKUZ. W ten sposób unikniesz ryzyka ponoszenia wysokich opłat świadczeń zdrowotnych, potrzebnych w razie wypadku. 

Skoro już wiesz jak zaplanować prawdziwą wyprawę jachtem po Chorwacji, nie wahaj się tego zrobić! Zapoznaj się z ofertą https://www.yachtic.com/pl/czarter-jachtow-chorwacja i wybierz jacht dla siebie! Zaplanuj swoją podróż krok po kroku i korzystaj z wymarzonych wakacji! 

Opublikowano 21 października 2021 przez traseo