Mapy turystyczne w aplikacji

Istria - Przewodnik po Chorwacji

Istria na wakacje i wczasy to doskonały pomysł na podróż. Istria będzie świetnym wyborem dla osób, które cenią sobie spokój oraz przede wszystkim walory kulturowe płynące z urlopowego wypoczynku. Region Istria w Chorwacji to miejsce mocno związane z historią. Turyści wybierający się do tej lokalizacji oczywiście mogą cieszyć się z dostępu do lazurowego morza oraz dodatkowo do setek zabytkowych cudów kultury i sztuki. Koniecznie sprawdź, co warto zobaczyć w i gdzie nocować wybierając się w kierunku Istrii na wakacje do Chorwacji.

rovinj-g50f0375a71920.jpg

Główne informacje – Istria

Istria to największy półwysep dostępny dla turystów na północnym morzu Adriatyckim. Miejsce to pamięta czasy Rzymian, o czym przypominają majestatyczne zabudowania i cały klimat miejski panujący w tym regionie.

W Istrii dla turystów dostępnych jest kilka najpopularniejszych miasteczek wypoczynkowych. Mowa tutaj o Novigradzie, Ravac i Labin, Rovinj czy chociażby Puli. Wymienione miejscowości wypoczynkowe to doskonała baza wypadowa na wycieczki lub po prostu jako nocleg w ramach wyjazdu nastawionego na plażowanie i korzystanie z malowniczej infrastruktury morskiej.

Istria oprócz bogactwa kulturowego i architektonicznego oferuje turystom szereg standardowych udogodnień. Dla odwiedzających Istrię czekają liczne hotele i apartamentowce, wydarzenia sezonowe, laguny, wysepki i doskonale wyposażone mariny. Zwolennicy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj klasyczne formy spędzania czasu wolnego dostępne dosłownie na całym obszarze morza Adriatyckiego.

Co warto zwiedzić na Istrii?

Odkrywcy ciekawych zabudowań i kultury znajdą w Istrii wiele punktów zaczepienia. Wybierając się na wakacje do tego regionu Chorwacji, warto zwiedzić najmniejsze miasto świata – Hum, chorwackie Saint Tropez – Rovinj czy chociażby starożytny rzymski amfiteatr w Puli.

Oprócz popularnych atrakcji miejskich, region Istria oferuje turystom wiele zabytków przyrodniczych. W pierwszej kolejności rekomenduje się odwiedzenie Narodowego Parku Brijuni. Ten niesamowity kompleks czternastu wysp to świetne miejsce na romantyczny wypad lub po prostu jako przystanek dla rodzin z dziećmi.

Co robić na Istrii?

Wielu turystów zadaje sobie pytanie – co robić będąc na wakacjach na Istrii? Chorwacja sama w sobie doskonale wpływa na samopoczucie turystów, a to dzięki malowniczej pogodzie. W wakacje na Istrii doświadczymy wielu słonecznych dni. Upały nie są tutaj straszne. Dostęp do morza wśród pięknych plaż różnego typu to pierwszy sposób spędzania czasu. Plażowanie jako pierwsze przychodzi do głowy zwolennikom wakacyjnych wypraw w ciepłe regiony Europy.

W wolnych chwilach warto sprawdzić lokalne konoby i restauracje. Kuchnia Istrii to kolejny obowiązkowy przystanek w podróży na północ Chorwacji. Lokalne ryby, świeży burek i owoce morza to obowiązkowy punkt każdej wakacyjnej wyprawy na Istrię.

Noclegi na Istrii

Sposobów na wyszukiwanie noclegów na Istrii w Chorwacji jest naprawdę wiele. Niektóre osoby decydują się na rezerwację miejsca w hotelach lub u gospodarzy z wykorzystaniem wygodnych platform do rezerwacji terminów – sprawdź tutaj. Zwolennicy spontanicznych wyjazdów preferują jednak dość ryzykowne podejście poszukiwania apartamentów na miejscu. Niestety w wielu przypadkach może skończyć się to niepowodzeniem. W sezonie region Istrii może borykać się z brakiem wolnych miejsc ze względu na duże natężenie odwiedzających.

Podsumowanie

Kierunek Istria to doskonały pomysł na wakacje wśród błękitnych wód oceanu Adriatyckiego. Ten region Chorwacji leży najbliżej Polski i będzie doskonałą bazą wypadową, na przykład w stronę stolicy Chorwacji, Włoch, a nawet Słowenii.

Każdego roku ceny wypoczynku w Istrii są naprawdę przystępne. Nie inaczej zapowiada się rok 2022. Analizując propozycję stawek za noclegi w tym regionie Chorwacji, wciąż istnieje szansa na rezerwację świetnego noclegu w bardzo atrakcyjnych cenach.

Opublikowano 24 marca 2022 przez traseo