Mapy turystyczne w aplikacji

Impreza Roku – LOTTO Poland Bike Marathon 2014!

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach nie mieli wątpliwości. LOTTO Poland Bike Marathon został wybrany Imprezą Roku MTB 2014! Plebiscyt i głosowanie internetowe przeprowadził znany kolarski portal Velonews. LOTTO Poland Bike Marathon, cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich organizowany przez Grzegorza Wajsa, został nagrodzony na niezwykle prestiżowej, uroczystej Gali w Kielcach podczas Międzynarodowych Targów Rowerowych BIKE EXPO 2014.

- Ta nagroda jest dla nas olbrzymim i bardzo miłym wyróżnieniem – powiedział Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – To dopiero nasz szósty sezon, w którym proponujemy kolarskim amatorom wspólną zabawę i rywalizację sportową w maratonach rowerowych. Frekwencja w LOTTO Poland Bike Marathon znacznie wzrosła, a ta nagroda jest także potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku. Będziemy w dalszym ciągu rozwijać i udoskonalać nasz cykl, sprawiając że w nowym sezonie stanie się on jeszcze lepszy. Bardzo dziękujemy za wszystkie głosy na LOTTO Poland Bike Marathon!

Tegoroczny LOTTO Poland Bike Marathon składa się z 13 etapów, przede wszystkim rozgrywanych na Mazowszu. Wystartował 30 marca w Legionowie, a finał zostanie rozegrany 12 października w warszawskim Wawrze. Kolorowy peleton rowerowych maratończyków Poland Bike zawitał w tym roku do Nowego Dworu Mazowieckiego, Otwocka, Płocka, Wąchocka, Góry Kalwarii, Międzyrzeca Podlaskiego i Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej. Były także aż cztery debiuty. Po raz pierwszy na mapie Poland Bike pojawiły się: warszawski Rembertów, Nadarzyn, Piaseczno i Konstancin-Jeziorna.

Ekipa Poland Bike wraz z Fundacją Sport tradycyjnie zorganizowały również Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów w Urlach koło Jadowa oraz Memoriał Stanisława Królaka na Trakcie Królewskim w centrum Warszawy, który miał rangę I Mistrzostw Polski w Kolarskim Kryterium. Kolarski sezon zakończy się 19 października podczas zawodów Poland Bike XC na Kopie Cwila na warszawskim Ursynowie. Hasło Poland Bike Marathon niezmienne od sześciu lat, czyli „Startuj z nami! Kolarstwo jest naszą pasją” mówi wszystko.

Nagroda dla LOTTO Poland Bike Marathon cieszy nas podwójnie – Organizatorzy imprezy korzystają bowiem z Traseo, aby prezentować trasy wyścigów :)

 

Opublikowano 2 października 2014 przez admin