Mapy turystyczne w aplikacji

Hotel dla dorosłych - dlaczego warto?

Każdy z nas zna sytuację, kiedy romantyczny pobyt dla dwojga zostaje zniszczony poprzez otoczenie, z jakim trzeba zmagać się w hotelu. Niemożliwym jest się odstresować oraz cieszyć sobą, jeśli w hotelu stale ktoś biega, krzyczy czy głośno się śmieje. Oczywiste jest to, że każda para marzy o tym, aby wyjazd we dwójkę pełen był romantyzmu oraz spokoju. Niestety bardzo często staje się to niemożliwe za sprawą szalejących maluchów. Rozwiązaniem tego problemu może być hotel bez dzieci. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie zasady panują w hotelu dla dorosłych?

Mimo tego, że pojęcie, jakim jest hotel dla dorosłych może budzić wiele skojarzeń, to w rzeczywistości jest on dokładnie tym, co wskazuje jego nazwa. Miejsca te zarezerwowane są wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia, choć granica ta jest umowna. Niektóre miejsca goszczą nastolatków, którzy ukończyli 14 lub 15 rok życia, inne z kolei granicę stawiają wyżej i kierują swoją ofertę do osób mających więcej niż 21 lat. Dzięki temu goście są w stanie wypocząć bez biegających dzieci, a pary mogą spędzić wspólne chwile razem bez żadnych zakłóceń. Najczęściej hotele te charakteryzują się bardzo szeroką ofertą w formie możliwości wykupienia wizyty w SPA czy spędzenia czasu nad basenem, ciekawą ofertą saun, lobby barem z interesującymi ofertami oraz eventami kierowanymi do dorosłych. Nie można nie wspomnieć także o tym, że ogród, restauracja czy cała infrastruktura także przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych. Niektóre takie miejsca, na przykład Hotel**** Leda w Kołobrzegu (http://www.hotelleda.pl) wymagają, aby mieć ukończone 16 lat. Są jednak miejsca na polskim wybrzeżu, które wymagają ukończonych 18 lat. 

hotel-dla-doroslych.jpg

Jak prezentuje się oferta hoteli dla dorosłych?

Hotele tylko dla dorosłych to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. W Polsce trend miejsc będących children free zone dopiero się rozwija, ale z roku na rok kolejne obiekty decydują się na zmiany. Aktualnie nie jest ich wiele w naszym kraju, aczkolwiek, jeśli masz ochotę udać się w takie miejsce za granicę, z tym także nie będzie problemu. Większość popularnych kierunków turystycznych oferuje swoim klientom właśnie takie miejsca. Wiele osób może stwierdzić, że śmiejące i bawiące się dzieci nadają każdemu z nas niemało radości. I rzeczywiście tak jest, jednak czasami mamy po prostu ochotę na chwilę wytchnienia od maluchów. Nawet szczęśliwi rodzice potrzebują chwili tylko dla siebie np. podczas romantycznego wyjazdu, aby móc naładować baterie i oderwać się od codzienności.

Opublikowano 1 lutego 2022 przez traseo