Mapy turystyczne w aplikacji

Goniacka Białka Tatrzańska – pierwsza edycja!

W dniach 26-28 sierpnia 2016 roku odbędzie się GONIACKA BIAŁKA TATRZAŃSKA – festiwal biegowy. Przed nami 1 edycja tej unikatowej imprezy. W ciągu trzech dni w Białce Tatrzańskiej gościć będzie wielki biegowy świat. Całe wydarzenie będzie jako jedyne tego typu w Polsce ”ubrane” w podhalański folklor – specjalną oprawę organizacyjną, ubrania organizatorów, nagrody oraz muzyka – wszystko ma nawiązywać do lokalnych tradycji. Dzięki udostępnieniu terenów przez Hotel Bania **** Thermal & Ski oraz Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska organizatorzy mają możliwość przyjęcia dużej liczby uczestników wraz z osobami towarzyszącymi w najlepszych warunkach oraz w niesamowitym góralskim klimacie.


W czasie festiwalu rozegrane zostaną biegi górskie oraz sprinterskie na wielu dystansach dla wszystkich grup wiekowych oraz dyscypliny drużynowe i rodzinne.

NEVERLAND Dycha cy nie dycha?
Dystans 10 km więcej czy mniej pomyślicie? Ani mniej ani więcej jak tylko 10 km i dokładnie 1 m. Limit czasu na dystansie to 2 godziny. Średni stopień trudności wybiegani dreptace dadzą se rade lekko hej ! Może to być Wasza ”życiowa dziesiątka” – zapytacie jak w górach to możliwe ? Odpowiadamy – start na górnej stacji Kotelnicy – ok. 3,6 km granią tam i z powrotem i zostaje Wam ok. 2km szybkiego zbiegu. Będzie się czym pochwalić w biegowym CV.  Bieg zaliczany do Pucharu 3 biegów Goniacki czyli OSCYP CAP. Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M.

GONIACKA ZA DUTKIEM
Bieg GONIACKA ZA DUTKIEM bieg dla pracowników firm wszelakich. Minimum 2 osoby z firmy średnia ich czasów to czas do końcowej kwalifikacji. Zwycięzcy otrzymują od organizatora oficjalne pismo z prośbą o podwyżkę do szefa firmy i tzn. „13” czyli 1600 zł – najniższa krajową do podziału. Dystans 5 km.

Bieg Krasnych Dziewek (1 km) 1 godz.
Bieg tylko dla Pań – Panowie mogą se jedynie popatrzyć. Wymagamy kiecki od mini do maxi, od zwiewnej po góralską jednym słowem spódnica dowolna ale jakaś musi być hej!
Do pokonania dystans 1 km z limitem 1 godzina co znaczy, że bardziej jak biec możecie Baby w tych spódnicach te 1000 metrów przeparadzić. Stopień trudności łatwy. Bieg bez pomiaru czasu.

Goniacka het na grape
Półmaraton górski – 21 km bieg z pięknymi widokami a to raz na Tatry a to raz na malownicze dolinki i tak przez 21 km. Stopień trudności – trudny, zaliczany do Pucharu 3 biegów Goniacki czyli OSCYP CAP. Limit czasu na dystansie 3 godziny 30 minut. Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M.

Bieg o Puchar Stacji
Bieg na dystansie 5 km z limitem czasu 1 godzina. Ten bieg przyniesie Ci nie tylko satysfakcję ze zwycięstwa, ale także sławę w medialnym eterze. Przygotuj się, wystrój się i wystartuj po puchar ! Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M
Stopień trudności średni.

rhSPORT Góralska Wycierucha
Jedna z większych atrakcji naszego Festiwalu – rhSPORT Góralska Wycierucha czyli bieg z przeszkodami na dystansie ok.8 km. Limit czasu na trasie 2 godziny. Stopień trudności trudny i spodziewaj się najgorszego czyli potu, łez, mocnych podbiegów, błota, siana i Bóg wie czego jeszcze hej ! Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M
Bieg zaliczany do Pucharu 3 biegów Goniacki czyli OSCYP CAP.

REGATTA Farbowane Gymby
Bieg bez pomiaru czasu na 2 km dla każdego. Stopień trudności łatwy. Brak limitu na pokonanie trasy ale będziesz się śpieszył na metę na kolorową bitwę. Wyjdziesz z tego biegu z gymbom farbowaną i ucieszoną, że hej !

Rombanica na Pół Setki
Długi bieg dla twardych biegaczy górskich. Do pokonania macie 52 km ,świetną widokową trasą raz na Tatry, raz na malownicze dolinki. Dajemy Wam 7 godzin 30 minut – pobiegacie, pojecie, zdjęć nacykacie byleście zdążyli obyrtać do mety hej ! Stopień trudności bieg trudny, długi, wymagający. Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M. Dopuszcza się używania kijów trekkingowych lub nordic walking na trasie

Goniacka Maraton – Bieg Ziajoka o Puchar Wójta Gminy
Na sam koniec jako ta wisienka na torcie maraton górski 42 km. Koronny dystans który każdy ultras w biegowym CV powinien posiadać. Oprócz pucharu i satysfakcji uścisk ręki Wójta Gminy Bukowina hej ! Limit czasu na trasie to 6 godzin. Stopień trudności biegu trudny. Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M. Dopuszcza się używania kijów trekkingowych lub nordic walking na trasie.

Więcej informacji na stronie goniacka.pl

Opublikowano 10 sierpnia 2016 przez admin