Mapy turystyczne w aplikacji

Główny Szlak Beskidzki w trzy tygodnie – „Od kropki do kropki”

Główny Szlak Beskidzki został wyznakowany w latach 1924-35, a jego obecny przebieg różni się od przedwojennego – jego modyfikacja była konieczna w związku ze zmianami granic po II wojnie światowej. GSB został skrócony o tereny Karpat Wschodnich, które pozostały poza granicami Polski, zmieniono tez nieco przebieg w Bieszczadach. Projekt „Od kropki do kropki” zakłada przejście tego szlaku w 21 dni, a jego uczestnicy już są w drodze :)

Sebastian i Bartek maszerują trasą Głównego Szlaku Beskidzkiego (GSB) z kierunku od Ustronia do Wołosate przez prawie 500 km w 21 dni pokonując 7 pasm górskich., wspinając się na najwyższe szczyty Beskidów z ok. 12 kg plecakiem, zmagając się ze zmęczeniem, słońcem, deszczem, burzą i wiatrem. A to wszystko opisane jest w codziennych relacjach na autorskim blogu odkropkidokropki.pl.

Główny Szlak Beskidzki zawiera w sobie mnóstwo miejsc związanych z historią z okresu I i II wojny światowej, jak również z czasu trwania walk. Przebiega przez miejscowości, gdzie znajdowały się osady ludzi dawno już zapomnianych tj. Łemków, Bojków czy Hucułów. Trasa ta posiada wiele walorów dydaktycznych, rozległe panoramy, monumenty stworzone przez człowieka oraz przez samą przyrodę, gdzie szczególne walory można podziwiać w Parkach Narodowych i rezerwatach.

Po ukończeniu wyprawy będą prowadzone prelekcje w szkołach podstawowych i gimnazjach przedstawiające aspekt historyczno-przyrodniczy GSB oraz ochrony gór. Ponadto w dyskusjach pojawią się tematy związane z przygotowaniem, wyposażeniem w wędrówkach górskich.

Kibicujemy szczególnie, bo wszystkie etapy wędrówki nagrywane są naszą aplikacją! :) Podejrzeć je możecie na blogu piechurów oraz w naszym serwisie.

Opublikowano 21 maja 2015 przez admin