Mapy turystyczne w aplikacji

Gdzie wybrać się na spływ kajakowy?

Gdzie wybrać się na spływ kajakowy? Chociaż w Polsce nie brakuje możliwości, największą popularnością cieszą się tereny północnej Polski. Jakie miejsce zatem wybrać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

 

  1. Czy warto wybrać spływ Piaśnicą?
  2. Jak się ubrać na spływy kajakowe?

Na samym Pomorzu jest aż 1600 kilometrów kajakowych szlaków. To malownicze trasy odpowiednie nie tylko dla wymagających zainteresowanych, ale również dla tych osób, które pierwszy raz wybierają się na spływy kajakowe. Jeśli zależy Ci na ciekawym szlaku, gdzie podczas spływu będziesz mógł jednocześnie podziwiać piękną naturę, koniecznie sprawdź spływ kajakowy rzeką Piaśnica. Interesują Cię spływy kajakowe Dębki? Szczegóły na temat tego spływu kaszubską rzeką znajdziesz w niniejszym artykule. W drugiej części wpisu przypominamy, co warto zabrać na spływ kajakowy i jak się ubrać. Zapraszamy do lektury już teraz.

 

kajaki.jpg

Czy warto wybrać spływ Piaśnicą?

Chcesz spędzić aktywnie weekend? A może jesteś nad morzem na urlopie i szukasz ciekawych zajęć dla swojej rodziny? Gwarantujemy, że spływ kajakowy Piaśnicą będzie doskonałym rozwiązaniem - również dla rodzin z małymi dziećmi. Organizowane są spływy kajakowe Dębki, czyli spływy przez kaszubską rzekę Piaśnica z Żarnowca aż do samego Morza Bałtyckiego w Dębkach - do najpiękniejszej plaży w okolicy. Sama trasa jest nieco kręta, ale nurt rzeki spokojny, a zatem szlak będzie odpowiedni również dla początkujących kajakarzy. Osoby biorące udział w spływie przez całą trasę mogą podziwiać piękną naturę – lasy, pola oraz łąki. Spływ rozpoczyna się w Żarnowcu, a dokładniej w Śluzie przy Jeziorze Żarnowieckim, a kończy – jak wspominaliśmy – w Dębkach. Długość trasy wynosi 7 kilometrów, sam spływ natomiast trwa około 2-2,5 godziny. Oczywiście czas trwania uzależniony jest od tempa spływających.

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego też firma organizująca spływy kajakowe Dębki oferuje wynajem kamizelek asekuracyjnych. Oprócz tego udostępnia oczywiście kajaki oraz inny ekwipunek. Na miejscu dostępny jest darmowy parking, a po spływie zagwarantowany transport powrotny.

Organizowane są także nocne spływy kajakowe rzeką Piaśnica. Głównie z tego względu, że Piaśnica jest najspokojniejszą i przede wszystkim przyjazną rzeką – idealną dla osób początkujących. Jeśli chodzi o nocne spływy kajakowe, każdy uczestnik otrzymuje – poza podstawowym ekwipunkiem – kaski z latarkami. Po zakończonym spływie jest możliwość zorganizowania ogniska i wspólnego biwakowania.

Spływy kajakowe to także świetna opcja dla tych osób, które organizują wyjazd integracyjny dla pracowników swojej firmy. Spływy kajakowe Piaśnicą to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy Ci na aktywnym spędzaniu czasu i jednocześnie integracji ze znajomymi z pracy. Ponadto uczy współpracy, a niekiedy spływ kajakowy ma niewielką nutkę zdrowej rywalizacji.

Jak się ubrać na spływy kajakowe?

Na każdy spływ kajakowy trzeba się odpowiednio przygotować. Zanim rozpoczniesz pakowanie potrzebnych rzeczy, zastanów się, czy wybierasz się na kilkugodzinny spływ kajakowy, jednodniowy czy może kilkudniowy? Kolejnym aspektem jest oczywiście okres, w którym organizujesz spływ. Warto wziąć pod uwagę, że jesienią spływy kajakowe z reguły są bardziej wymagające. Jest to związane z nieprzewidywalnymi warunkami oraz równie nieprzewidywalną pogodą.

Ubiór na spływ kajakowy uzależniony jest oczywiście od pory roku oraz pogody. Warto pamiętać także o charakterze rzeki, po której będziesz płynąć. Poleca się wybierać ciuchy wygodne, niekrępujące ruchów i wyprodukowane z materiałów szybkoschnących. Jeśli wybierać się na kilkudniowy spływ kajakowy, koniecznie bądź przygotowany na każdą pogodę. Polecamy zabrać ze sobą nawet kurtkę przeciwdeszczową. W przypadku obuwia najlepszą opcją są neoprenowe buty lub nieprzemakalne rozwiązania z twardą podeszwą. Klapki nie będą dobrym pomysłem, gdyż podczas wpadnięcia do wody, możemy z łatwością je stracić. Sandały z reguły mają taką podeszwę, że z reguły ślizgają się po dnie, a adidasy standardowe czy trampki błyskawicznie nasiąkają wodą.

Bezpieczne spływy kajakowe to świetna rozrywka. Taka atrakcja sprawdzi się jako rodzinne spływy kajakowe lub impreza integracyjna dla pracowników. Kajaki dębki to również paleniska grillowe na końcu trasy, wypoczynek na świeżym powietrzu i możliwość skorzystania z krystalicznie czystej wody. Nic więc dziwnego, że spływy kajakowe Piaśnica cieszą się tak dużym zainteresowaniem, szczególnie że trasa spływu jest bardzo malownicza.

Opublikowano 22 czerwca 2022 przez trasek