Mapy turystyczne w aplikacji

Gdzie pojechać jesienią w góry? Najlepsze szlaki w polskich Tatrach

Wycieczki w góry należą do najbardziej popularnych form uprawiania turystyki w naszym kraju. A jest w czym wybierać. Praktycznie przez całe południe Polski ciągną się pasma górskie. Najpierw Sudety z Górami Izerskimi, Karkonoszami, Górami Sowimi, potem Karpaty a w nich Beskidy, Bieszczady i Gorce. Najniższe i najstarsze to Góry Świętokrzyskie na Kielecczyźnie. Jednakże najbardziej popularne są bezsprzecznie Tatry. Porozmawiajmy chwilę o Tatrach.
 
 

gory.jpeg

Tatry dla każdego ale rozsądnego

Tatry czyli najwyższe i najpiękniejsze polskie pasmo górskie wbrew pozorom dostępne są dla wszystkich. Oczywiście nie każdy szlak i nie każdy szczyt. Osoby początkujące, także osoby o słabszej kondycji, rodziny z dziećmi nie powinny zaczynać przygody z górami od tras trudnych i wymagających umiejętności typu wspinanie się po drabinkach, łańcuchach i wąziutkich dróżkach z których łatwo jest spaść. A więc Rysy, Orlą Perć, Świnicę, Kościelec i inne tego typu miejsca lepiej zostawić jeżeli nie czujemy się na siłach aby tam iść.

Szlaki górskie dla początkujących

W Tatrach jest całkiem sporo dróżek bardzo łatwych do przejścia, chociaż jak to w górach głowa na karku potrzebna jest zawsze. Nie wyruszamy na szlaki zbyt późno, aby po drodze nie zastała nas noc. Komuś na dole zawsze trzeba powiedzieć gdzie idziemy, no i sprawdzać pogodę.

Najpopularniejsze dla mało wprawnych osób są wszystkie doliny. A wiec Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska, Dolina Strążyska. Mnóstwo osób wybiera się na drogę do Morskiego Oka - chociaż tu już trzeba brać pod uwagę odległość. Trasa jest wprawdzie łatwa ale bardzo długa (około 3 godziny w jedną stronę) więc wyprawa z dziećmi, które będą marudzić, że nogi bolą może być wątpliwą przyjemnością.

Wszystkie wspomniane wyżej szlaki chociaż piękne to często są bardzo zatłoczone. Dla wszystkich, którzy chcieliby jednak więcej spokoju można polecić nietrudne, a też ładne wyprawy na Halę Gąsienicową, Halę Kondratową albo ścieżkę nad Reglami. Chociaż dużo ludzi w Tatrach jest wszędzie i tak zupełnie pustych miejsc to chyba w wakacje już nie ma, zwłaszcza w tych łatwiej dostępnych miejscach.

Dla każdego kogo interesują jeszcze inne górskie szlaki Zakopane ma bogatą ofertę w postaci punktów informacji turystycznej. Można też kupić na miejscu dobrą mapę i samodzielnie wybrać trasę według własnych możliwości i zainteresowań.

Gdzie w Zakopanem spać?

Oferta noclegowa Zakopanego jest bardzo bogata. Niemal w każdym domu są pokoje do wynajęcia u prywatnych gospodarzy. Bardziej wymagający goście mogą wybrać któryś z pensjonatów lub hoteli. Oczywiście najwięcej komfortu znajdziecie w luksusowych hotelach z basenami i strefą SPA.

Ponieważ byliśmy ciekawi co obecnie można znaleźć wśród tego typu propozycji wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: apartamenty z basenem Zakopane centrum. Na jednym z pierwszych miejsc pojawił nam się Aparthotel Giewont. Kiedy weszliśmy na tę stronę postanowiliśmy dokładniej poczytać co tam mają. Dużymi atutami są wspomniane wyżej basen, a także fakt, że obiekt znajduje się w centrum miasta. Nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dojazdy do Krupówek, na Gubałówkę i innych ciekawych atrakcji.

Opublikowano 15 czerwca 2022 przez trasek