Mapy turystyczne w aplikacji

Gdzie najłatwiej zamówić bus na lotnisko Warszawa na prowadzeniu

Transport lotniczy w ostatnich latach został bardzo spopularyzowany przez tanie linie, dzięki czemu w wielu przypadkach podróż samolotem jest bardziej opłacalna niż samochodem czy pociągiem. Co ciekawe, dotyczy to już nie tylko podróży między krajami, ale nawet między miastami w Polsce. Lotniska są z reguły znacznie oddalone od centrów miast, więc by dojechać na Okęcie czy do Modlina, pasażerowie często korzystają z wynajętego w tym celu transportu.

bus-na-lotnisko.jpg

Uber, taksówka a może bus?

Pojedyncze osoby z niewielkim bagażem podręcznym z reguły wybierają dojazd uberem lub taksówką. Sytuacja zmienia się, gdy na lotnisko chcemy dotrzeć całą grupą lub mamy ze sobą pokaźną ilość bagażu. Wówczas najrozsądniejszą opcją jest bus na lotnisko. W przypadku dużej grupy podróżujących jest to najbardziej ekonomiczna opcja. Ile kosztuje bus na lotnisko w Warszawie? To zależy, czy korzystamy z oferty w ramach rozkładu jazdy, czy indywidualnie zamawiamy przejazd, wynajmując cały pojazd. Wówczas ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od ilości pasażerów, pory dnia oraz oczywiście liczby przejechanych kilometrów.

Komunikacja między lotniskami

Jeśli chodzi o transport między lotniskami, najlepiej zorganizowana pod tym względem jest stolica. Nic w tym dziwnego, Warszawa posiada aż 3 popularne lotniska, więc musi dbać o to, by pasażerowie bez trudu mogli się między nimi przemieszczać. Wysiadając z samolotu w Modlinie w parę chwil możemy zatem zamówić bus na lotnisko Okęcie, by stamtąd udać się w dalszą podróż za granicę. Jest to dużo wygodniejsza opcja, niż podróżowanie komunikacją miejską, która często jest przepełniona, zwłaszcza w godzinach szczytu. Jeśli mamy chwilę czasu, możemy poczekać na przyjazd transportu, który kursuje wg rozkładu jazdy i wówczas jedynym kosztem tego przejazdu będzie cena biletów.

Ważnym elementem komunikacji między lotniskami jest bus na lotnisko Chopina. To stamtąd odlatuje większość samolotów obsługujących loty międzykontynentalne, a więc popularne destynacje wakacyjne i biznesowe.  Nowoczesna flota busów obsługujących warszawskie lotniska jest dużym udogodnieniem dla osób zmęczonych długą i wyczerpującą podróżą.

Rozkłady jazdy busów

Istnieje wiele firm, które oferują cykliczne kursy i kilkunastokrotnie w ciągu dnia podstawiają bus na lotnisko Modlin nie jest tutaj wyjątkiem - z lotniska można dojechać do centrum stolicy wygodnym autokarem. W Internecie bez problemu możemy odnaleźć szczegółowe i przejrzyste rozkłady jazdy, dzięki którym w prosty sposób zaplanujemy swoją podróż, a w razie czego komunikację pomiędzy lotniskami. Busy na lotnisko w Warszawie kursują nawet w weekendy i święta, co jest dużym udogodnieniem dla turystów.

bus-na-lotnisko-modlin.jpg

Transport w godzinach nocnych

Zdarza się, że z podróży wracamy późną nocą, gdy nie przyjeżdża akurat żaden bus na lotnisko. Jeśli w godzinach naszego powrotu jest luka w rozkładzie jazdy, można skorzystać z indywidualnej oferty przewoźników prywatnych, np. korporacji taksówkarskich, czy ubera. Wiele firm przewozowych ma do dyspozycji busy, które można wynająć także w niestandardowych porach. W takiej sytuacji najlepiej zarezerwować sobie możliwość przejazdu z wyprzedzeniem, oczywiście gdy wiemy wcześniej, że nasz przylot odbędzie się w godzinach nocnych. Zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, jak np. opóźnienia w lotach, wskutek których na lotnisko w Warszawie trafiamy przed świtem. Wówczas bez trudu znajdziemy w Internecie co najmniej kilku przewoźników, którzy zawiozą nas pod wskazany adres o dowolnej porze, bez konieczności długiego oczekiwania.

 

Opublikowano 1 lutego 2022 przez trasek