Mapy turystyczne w aplikacji

Gdańsk dla aktywnych – co można robić w grodzie Neptuna?

Jeśli jesteście na etapie poszukiwania inspiracji do tegorocznych aktywnych wyjazdów wakacyjnych – wpiszcie na swoją listę zainteresowań Gdańsk. Okazuje się bowiem, że można robić w nim wiele ciekawych rzeczy związanych ze sportem.

gdansk-2740623960720.jpg

Każdy wielbiciel aktywnego wypoczynku powinien wziąć pod uwagę wyjazd do Gdańska. W mieście tym aż roi się od różnorodnych możliwości spędzenia wakacji na sportowo. Wyjazd tego typu trzeba jednak gruntownie przemyśleć i zaplanować – szczególnie, jeśli na co dzień mieszkamy w miejscowości bardzo oddalonej od Trójmiasta. Na co należy zwrócić uwagę? Gdzie rezerwować nocleg? I wreszcie – jakie sportowe atrakcje może zapewnić nam nadmorska metropolia?

Na te i inne pytania pomoże odpowiedzieć nam Hotel Hanza z Gdańska:

1. Rozpocznij planowanie podróży z dużym wyprzedzeniem

Ostateczną decyzję dotyczącą naszych wakacji – a więc ich celu, sposobu podróżowania, noclegów i wszelkich atrakcji – warto podjąć stosunkowo wcześnie. Mówi się, że hotel powinno się rezerwować już na 3-4 miesiące przed przyjazdem. Mamy wówczas pewność, że nasza rezerwacja będzie miała prawo bytu.

Gdańsk jest miastem bardzo atrakcyjnym turystycznie. Jego popularność w okresie letnim wyraża się w milionach przybywających turystów. Aby nie pozostać na przysłowiowym „lodzie” i mieć podczas urlopu nocleg o wysokim standardzie oraz w przystępnych cenach – należy zarezerwować go kilka miesięcy wcześniej. Rynek hotelowy w Trójmieście jest bowiem bardzo aktywny, a pokoje są rozchwytywane.

gdansk-2700892960720.jpg

2. Gdzie najlepiej szukać hotelu?

Jeśli przyjeżdżamy z daleka i nie znamy dobrze miasta, powinniśmy szukać noclegu w jak najbliższej odległości od jego centrum, a już najlepiej w samym centrum. Dzięki temu możemy liczyć na to, że nie zgubimy się w obcym miejscu, a cała niezbędna infrastruktura będzie dostępna dla nas na wyciągnięcie ręki. Dodatkowym atutem takiego wyboru może być ilość atrakcji, jakie na nas czekają nieopodal.

Bardzo dobrym przykładem hotelu, w którym można się zatrzymać podczas wakacyjnej eskapady nad morze, jest Hotel Hanza w centrum Gdańska, który spełnia powyższe wymagania.

gdansk-1566696960720.jpg

3. Jakie atrakcje czekają w grodzie Neptuna na miłośników sportu?

Nie da się ukryć, że w przeciągu ostatnich paru lat Trójmiasto bardzo otworzyło się na aktywność sportową swoich mieszkańców. Liczne drogi rowerowe, które mają wbudowane liczniki przejazdów, pozwolą nam na rowerowe wyprawy dookoła aglomeracji. Na pochwałę zasługują również ścieżki dla biegaczy oraz szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności stworzone w lasach i parkach z myślą o aktywnych. Warto skupić się również na obiektach sportowych – liczne siłownie, a także baseny i aquaparki obecne w Trójmieście zachęcają do wysiłku fizycznego. Będąc nad morzem, nie można jednak zapominać o samym Bałtyku i jego plażach. Sportowcy doceniają ćwiczenia na piasku, biegi i spacery. Na Gdańskim wybrzeżu można wzbogacić swój organizm o drogocenny jod i aktywnie wypocząć. W razie brzydkiej pogody można skorzystać z atrakcji, które czekają na turystę w Forum Gdańsk.

Opublikowano 6 marca 2018 przez traseo