Mapy turystyczne w aplikacji

Garmin MTB Series 2015

Już po raz drugi zapraszamy na cykl maratonów rowerowych Garmin MTB Series! Podobnie jak w roku ubiegłym zawodnicy będą mogli rywalizować w trzech etapach tydzień po tygodniu, a klasyfikacją generalną cyklu będzie suma czasów tych właśnie etapów. Kolarze będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów, a trasy tegorocznego Garmin MTB Series będą o długości: MINI ok. 25 km (1 pętla), MIDI ok. 50 km (2 pętle), MAXI ok. 75 km (3 pętle).

Przypominamy, że po raz pierwszy Garmin MTB Series, odbył się w roku 2014, a zawodnicy ścigali się w Gdańsku, Elblągu i Kątach Rybackich. Tegoroczna edycja będzie skupiona bliżej Trójmiasta i będzie obejmowała poniższe lokalizacje:

ETAP I 27.09.2015 – Garmin MTB Series Gdańsk
ETAP II 04.10.2015 – Garmin MTB Series Rumia
ETAP III 11.10.2015 – Garmin MTB Series Reda

Najbliższa impreza: Garmin MTB Series Gdańsk

Na pętli o długości 24,2 km i łącznych przewyższeniach 121 metrów, już 27 września zmierzą się zawodnicy i zawodniczki startujący w inauguracyjnej imprezie cyklu Garmin MTB Series 2015, która odbędzie się w Gdańsku. Zawodnicy startujący na dystansie „MINI” pokonają ją jeden raz, natomiast na starcie „MIDI” kolarze przejadą pętle dwukrotnie.

Cała trasa znajduje się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a dokładniej w Lasach Oliwskich. Nawierzchnia trasy to połączenie leśnych ścieżek i dróg pożarowych, z niewielką ilością asfaltu na początku i na końcu każdej pętli. Start, meta i jednocześnie centrum całej imprezy zlokalizowane będzie na boisku piłkarskim KS Olivia w pobliżu ZOO.

Na liście startowej Garmin MTB Series Gdańsk są już 321 nazwiska. To dokładnie tyle samo osób, ile zapisało się w roku ubiegłym na imprezę inaugurującą cykl GMS, a do zawodów zostało jeszcze 2 tygodnie! Zapisy na etap w Rumii i Redzie idą równie dobrze i już teraz można powiedzieć, że będą one znacznie większe pod względem frekwencji, niż ubiegłoroczne etapy.

„Taka frekwencja naprawdę nas cieszy, bo widać, że zawodnicy docenili nasz wysiłek włożony w stworzenie cyklu na północy kraju.” – dodaje organizator.

Zapisy na cykl Garmin MTB Series nadal trwają, a najniższa opłata startowa na Gdańsk jest aktualna tylko do 18 września. Termin niższego wpisowego na zawody w Rumii potrwa do 25 września, a w Redzie do 2 października. Po tych terminach zapisać będzie się można jedynie w dniu imprezy w biurze zawodów. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl. Zapraszamy również na nasz facebookowy profil imprezy na www.facebook.com/mtbseries.

„Wybór lokalizacji był nieprzypadkowy, a każda z tych miejscowości ujmuje swoim pięknem. Kierując się wyborem lokalizacji przestrzegamy zasady „Minimum asfaltu i maximum frajdy”. Trasy nie będą należały do najłatwiejszych, co mamy nadzieje sprawi, że cykl GMS będzie wyróżniał się spośród innych imprez MTB rozgrywanych na terenie naszego kraju” - dodaje Marcin Florek z Labosport Polska.

 

Opublikowano 15 września 2015 przez admin