Mapy turystyczne w aplikacji

Funkcjonalności Traseo – ikonki pod mapą

Często zwracacie się do nas z pytaniami o funkcjonalności Traseo, czy można umieścić mapkę na stronie www, czy można pobrać trasę na komputer, a jeśli tak, to w jaki sposób. Te wszystkie możliwości oczywiście w Traseo są, ale w związku z tym, że często o nie pytacie stwierdziliśmy, że napiszemy krótki poradnik nt. pięciu bardzo ważnych ikonek, które znajdują się pod każdą mapką. Są to funkcje przydatne, ale, jak widać, nie każdy Traseowicz o nich wie :)

- ikonka 1 – gwiazdka: po kliknięciu w tę ikonkę trasa zostaje dodana do ulubionych. Aby dodać trasę do ulubionych należy być zalogowanym w Traseo. Później, wchodząc w swój profil, widzimy nie tylko trasy dodane przez siebie, ale też trasy dodane do ulubionych.

- ikonka 2 – nawiasy ostre: ikonka służy do generowania wlepki, czyli mapki z Traseo, którą można umieścić na swojej stronie www. Funkcja ta jest przydatna dla osób, które na prywatnych stronach chcą prezentować trasy z portalu. Można wybrać dowolny podkład mapowy, widoczne elementy oraz wielkość. Przykłady umieszczania wlepki można podejrzeć np. tu, tu i tu (po kliknięciu w „trasy turystyczne GPS) :)

- ikonka 3 – Facebook: po prostu – udostępniasz wybraną Trasę na swoim facebookowym profilu :)

- ikonka 4 – kolorowe strzałki: strzałki służą temu, aby można było porównać dwie lub więcej tras. Po kliknięciu w ikonkę na dole ekranu pojawi nam się okienko z ilością porównanych tras.

Po wejściu w nie ukaże się nam nowe okno z mapą i widokiem wszystkich tras dodanych do porównania (w różnych kolorach). Widok ten można zapisać, utworzy się wówczas link, pod którym zawsze będziemy mogli podejrzeć porównywane trasy.

- ikonka 5 – pobierz trasę: po kliknięciu na tę ikonkę pokazuje nam się kilka opcji zapisania trasy. Mamy do wyboru format .gpx, .plt, .tcx, .kml oraz .png. Jeżeli chcemy otworzyć plik w innym urządzeniu nawigującym wybieramy format odpowiedni do typu urządzenia, jeśli zaś chcemy jedynie mapkę poglądową, wybieramy .png i otwieramy w dowolnym programie do oglądania zdjęć/grafik.

 

 

Niebawem przedstawimy kolejne funkcje Traseo, o których możecie nie wiedzieć, rozbudujemy także i ten poradnik. Mamy nadzieję, że dzięki temu korzystanie z Traseo będzie jeszcze łatwiejsze i bardziej przyjemne :)

Opublikowano 15 stycznia 2015 przez admin