Mapy turystyczne w aplikacji

Funkcjonalności Traseo – ikonki pod mapą

Często zwracacie się do nas z pytaniami o funkcjonalności Traseo, czy można umieścić mapkę na stronie www, czy można pobrać trasę na komputer, a jeśli tak, to w jaki sposób. Te wszystkie możliwości oczywiście w Traseo są, ale w związku z tym, że często o nie pytacie stwierdziliśmy, że napiszemy krótki poradnik nt. pięciu bardzo ważnych ikonek, które znajdują się pod każdą mapką. Są to funkcje przydatne, ale, jak widać, nie każdy Traseowicz o nich wie :)

- ikonka 1 – gwiazdka: po kliknięciu w tę ikonkę trasa zostaje dodana do ulubionych. Aby dodać trasę do ulubionych należy być zalogowanym w Traseo. Później, wchodząc w swój profil, widzimy nie tylko trasy dodane przez siebie, ale też trasy dodane do ulubionych.

- ikonka 2 – nawiasy ostre: ikonka służy do generowania wlepki, czyli mapki z Traseo, którą można umieścić na swojej stronie www. Funkcja ta jest przydatna dla osób, które na prywatnych stronach chcą prezentować trasy z portalu. Można wybrać dowolny podkład mapowy, widoczne elementy oraz wielkość. Przykłady umieszczania wlepki można podejrzeć np. tu, tu i tu (po kliknięciu w „trasy turystyczne GPS) :)

- ikonka 3 – Facebook: po prostu – udostępniasz wybraną Trasę na swoim facebookowym profilu :)

- ikonka 4 – kolorowe strzałki: strzałki służą temu, aby można było porównać dwie lub więcej tras. Po kliknięciu w ikonkę na dole ekranu pojawi nam się okienko z ilością porównanych tras.

Po wejściu w nie ukaże się nam nowe okno z mapą i widokiem wszystkich tras dodanych do porównania (w różnych kolorach). Widok ten można zapisać, utworzy się wówczas link, pod którym zawsze będziemy mogli podejrzeć porównywane trasy.

- ikonka 5 – pobierz trasę: po kliknięciu na tę ikonkę pokazuje nam się kilka opcji zapisania trasy. Mamy do wyboru format .gpx, .plt, .tcx, .kml oraz .png. Jeżeli chcemy otworzyć plik w innym urządzeniu nawigującym wybieramy format odpowiedni do typu urządzenia, jeśli zaś chcemy jedynie mapkę poglądową, wybieramy .png i otwieramy w dowolnym programie do oglądania zdjęć/grafik.

 

 

Niebawem przedstawimy kolejne funkcje Traseo, o których możecie nie wiedzieć, rozbudujemy także i ten poradnik. Mamy nadzieję, że dzięki temu korzystanie z Traseo będzie jeszcze łatwiejsze i bardziej przyjemne :)

Opublikowano 15 stycznia 2015 przez admin
All Comments (4)
Serwis Traseo podaje wartość przewyższenia jako różnicę pomiędzy najniższym a najwyższym punktem (tak mi się wydaje). Dla indywidualnej oceny trudności trasy przydałaby się suma różnicy wysokości podjazdów/zjazdów. Jest to wskaźnik więcej mówiący o trudności trasy.
Niebawem w Traseo zajdą małe zmiany, mamy nadzieję, że przypadną do gustu
Czekam z niecierpliwością To ja jeszcze dorzucę pomysł aby przy rysowaniu ręcznym tras, można było ustalić jakąś lokalizację bo teraz (mam wyłączone cookies) muszę szukać swojego miejsca zamieszkania. Nie musi to być dokładny adres ale chociaż niech od razu wyświetla się zbliżenie powiatu, gminy, dokładnej ulicy (jak kto chce).
jak by była opcja „lubię to”, to byśmy skorzystali ta sugestia też dosyć często się pojawiała, więc dołożymy starań, aby również się pojawiła