Mapy turystyczne w aplikacji

Exploruj.pl – najlepsze wyprawy życia

Firma exploruj.pl już od ponad 20 lat pomaga realizować trekkingi i wyprawy, te małe i te większe. Nie musisz wcale mieć wielkiego doświadczenia by zdobywać z nami góry i urzeczywistniać marzenia. My doświadczenie mamy za Ciebie. W naszym działaniu nie ograniczamy się do usługi „logistycznej” czy pilotażu. Opiekujemy się Wami przez cały czas trwania wyprawy czy trekkingu. Dbamy też o to by wyprawy nie ograniczać tylko do wysiłku i zmagań z terenem ale by była ona okazją do nauki o różnorodności naszej planety i jej mieszkańcach. Nasz zespół to doświadczeni i życzliwi ludzie, którzy pasję łączą z profesjonalizmem sprawdzonym w czasie niejednej trudnej wyprawy. Wśród naszych programów znajdziesz na pewno coś dla siebie.

3 x Patagonia

Trekking w krainie lodu i wiatrów

 

 

 

 

 

Patagonia – smagana wiatrami kraina gór, jezior i najpiękniejszych lodowców. To właśnie tu, na południowym krańcu Andów odnaleźć można najbardziej zróżnicowane górskie krajobrazy na świecie. Są tu wulkany pokryte śniegiem, granitowe baszty Paine i Fitz Roy’a, rozległe pola lodowe, a także pierwotną bukową puszczę i górskie połoniny. Taką też feerię pejzaży zobaczymy udając się na południowy kraniec patagońskiej krainy, gdzie podczas trekkingowych dni chłonąć będziemy esencję przyrody krańca świata z jej niemal dziewiczym obliczem.

Everest Base Camp

Himalajski klasyk w prowincji Solo Khumbu.

Trekking do Everest Base Camp jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych trekkingów na naszym globie. Składają się na to przede wszystkim zapierające dech w piersiach (nie tylko ze względu na wysokość) widoki Himalajów wraz z ich najwyższymi szczytami z Everestem na czele. Widok wschodzącego słońca na lodospadzie Khumbu u stóp Everestu pozostanie na zawsze w pamięci. Jest też jednak znacznie więcej argumentów by wybrać się z nami na tą wyprawę. Już sam pobyt w Nepalu i obserwacja codziennego życia i kultury Szerpów będzie ciekawą przygodą.

Atlas Wysoki i Sahara

Wyprawa na Jabal Toubkal, najwyższy szczyt na północy Afryki

 

Jabal Toubkal (4167 m.) to wyniosły szczyt górujący nad całym Atlasem. Jest również najwyższym szczytem Maroka i całej Północnej Afryki. Nie jest jednak ani tak trudny ani niedostępny jak by się wydawało. W trekkingu mogą uczestniczyć osoby nawet z mniejszym doświadczeniem górskim i mieć szansę na zdobycie pierwszego wielkiego szczytu. Dobre zagospodarowanie tej części gór daje też szansę na całkiem znośne warunki bytowe (z prysznicem z ciepłą wodą w schronisku na 3200 włącznie!).

Sanktuarium Annapurny – Himalaje

Jeden z najpiękniejszych trekkingów górskich do Południowej Bazy.

 

Ten trekking jest prawdziwym klasykiem na trekkingowej mapie świata i przez wielu turystów górskich uznawany za jedną z najpiękniejszych tras górskich globu. W czasie jego trwania powędrujemy od zielonych tarasów ryżowych wokół Pokhary poprzez malownicze doliny i słynne punkty widokowe jak Poon Hill do niesamowitego Sanktuarium Annapurny – ogromnego kotła górskiego otoczonego kilkunastokilometrowym murem skalnym zwieńczonym przez siedem wielkich szczytów z Annapurną I (8091 m.) na czele. Dotrzemy aż do Bazy pod Annapurną na wysokość 4090 m.

Tropami Inków – Trekking Salkantay

Trekking starożytnym szlakiem Inków przez Andy i do Kanionu Colca.

 

Peru jest uznawane za jeden z najbardziej niezwykłych krajów Ameryki Południowej. Źródłem tej niezwykłości jest bogactwo kulturowe: zabytki kolonialne, ruiny imperium Inków, ciągle żywa kultura Indian., ale również bogactwo przyrodnicze – niezwykłe i ciągle zmieniając się krajobrazy Andów, najdłuższego łańcuch a górskiego świata.

Mt. Ararat i Suphan – w gościnie u Kurdów

Samsara – przez Himalaje Ladakhu

Wielka epopeja w niezwykłych i dzikich partiach Himalajów.

 

Ten trekking odbywa się w jednym z najpiękniejszych zakątków Bliskiego Wschodu, w miejscach, które były kolebką wielu starożytnych cywilizacji. W ramach programu zdobywamy dwa wielkie wulkany: biblijny Mt. Ararat (5165 m.npm.) i Mt. Suphan (4058 m.npm.) wznoszący się nad brzegami ogromnego Jeziora Van. Odbędziemy też dwie całodniowe wycieczki krajoznawcze w okolicach Van i Dogubeyazit, podziwiając zabytki pozostałe bo bogatej historii tych ziem. Zobaczymy między innymi bajkowy pałac Ishak Paszy, zamek Van, park narodowy Arki Noego oraz krater po wielkim meteorze.

Mera Peak – w sercu Himalajów

Wyprawa na najwyższy szczyt dostępny dla wysokogórskich turystów

 

Wyprawa na Mera Peak (6476 m.npm.) to niezapomniana przygoda gdzie udało się nam zawrzeć niemal wszystko to co sprawia że chodzimy w góry! W naszym programie zdobędziemy jeden z najwyższych szczytów dostępnych dla turystów wysokogórskich w Himalajach. Zobaczymy jedną z najwspanialszych panoram górskich świata ze szczytami Everestu, Lhotse, Makalu, Kangczendzongi i Cho-Oyu na czele. Przejdziemy wysokie przełęcze, przemierzymy głębokie doliny, spenetrujemy niebezpieczne lodowce. Spotkamy też wspaniałych ludzi żyjących w tych mało odwiedzanych rejonach Himalajów. Będzie też czas na zwiedzanie Katmandu.

Chimborazo, Cotopaxi i Aleja Wulkanów

Wyprawa na 5 wysokich wulkanów dla wytrawnych i ambitnych turystów.

 

Program tej wyprawy jest wyjątkowy pod każdym względem. W czasie jej trwania spędzimy tyle czasu na zawrotnych wysokościach, że pobijemy pod tym względem nawet większość trekkingów w Himalajach. Trudno jednak się dziwić skoro naszą wyprawę zaczniemy w Quito, która jest jedną z najwyżej położonych stolic świata. Nasza wyprawa będzie też wyjątkowa gdyż w czasie jej trwania zdobędziemy aż 5 wielkich wulkanów Ekwadoru z najwyższym Chimborazo (6310 m.) i drugim w kolejności Cotopaxi (5897 m.) na czele.

Pico de Orizaba – wielkie wulkany Meksyku

Wyprawa na najwyższy wulkan Ameryki Północnej.

Wyjątkowa wyprawa przeznaczona dla co najmniej średnio zawansowanych turystów górskich do Meksyku, której głównym celem będzie zdobycie najwyższego szczytu tego kraju szczytu tego kraju i trzeciego co do wysokości szczytu Ameryki Północnej – Pico de Orizaba (5636 m). Oprócz tego wejdziemy też w ramach aklimatyzacji na dwa inne piękne wulkany: Nevado Toluca (ok. 4100 m) oraz La Malinche – (4462 m).

Autor: Marcin Barszcz

Opublikowano 24 sierpnia 2015 przez admin