Mapy turystyczne w aplikacji

Dziecko w podróży – jak się spakować?

Wyjazd na wakacje z dzieckiem wymaga większych przygotowań. Ważny jest nie tylko kierunek i sposób podróżowania, ale także samo pakowanie. Jak wygodnie zapakować wszystko, czego potrzebujemy i kiedy warto dać dziecku własną walizkę?

Jak zapakować się z niemowlęciem i małym dzieckiem?

adobestock199925678.jpgBez względu na to, gdzie się wybieramy, podróż z niemowlęciem i małym dzieckiem wymaga większych przygotowań. Trzeba zabrać ze sobą wszelkie niezbędne akcesoria, ułatwiające opiekę nad maluchem. Warto jednak przy tym nie tracić zdrowego rozsądku i pamiętać, że większość rzeczy można bez problemu kupić na miejscu, zwłaszcza jeśli podróżujemy po Europie. Nie ma sensu zabierać zapasu pieluszek, ale już mleko czy ulubione posiłki malucha lepiej mieć ze sobą. Jeśli lecimy samolotem, ogranicza nas ilość bagażu, jaki możemy zabrać. Warto o tym pomyśleć i zapakować się tak, by móc później poruszać się po lotnisku z bagażem i dzieckiem w wózku. Trzeba wiedzieć, że na lotniskach są specjalne wózki, które umożliwiają umieszczenie wielu walizek i w ten sposób ułatwiają transport bagażu do punktu jego odprawy.

 

Walizka dla dzieci – kiedy warto wyposażyć malucha we własny bagaż?

Gdy maluch jest nieco większy, dobrym pomysłem jest zakup specjalnej walizki tylko dla niego. Walizka dla dzieci to świetny pomysł na aktywne włączenie dziecka w podróż, łącznie z odpowiedzialnością za bagaż. Dzieci to uwielbiają! W takiej walizce można umieścić nie tylko potrzebne dziecku rzeczy praktyczne, ale także ulubioną przytulankę czy zabawki umilające podróż. Wiadomo, że w samolocie może się dzieciom dłużyć. Taka walizka ma zwykle rozmiary odpowiadające ograniczeniom, stosowanym w liniach lotniczych. Kiedy dać dziecku pierwszą walizkę? Wiele zależy od charakteru malucha. Już starsze kilkulatki z powodzeniem zaopiekują się swoją walizką, ciesząc się z poczucia samodzielności.

Starsze dzieci i nastolatki a pakowanie

Warto od małego włączać dziecko w pakowanie, tak by przesiąkło nim i nie sprawiało mu ono trudności. Dzięki temu starsze dzieci i nastolatki z powodzeniem będą umiały spakować się samodzielnie! Nam pozostanie tylko skontrolowanie tego, czy wszystko mają. To nie tylko odciążenie nas od konieczności pakowania całej rodziny, ale nauka samodzielności oraz dawanie młodym ludziom poczucia sprawczości i odpowiedzialności. Idealne preludium do świetnego funkcjonowania w dorosłości. To także wyraz zaufania, który daje im pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Zwykłe pakowanie, a ile zalet!

Wiele zależy od rodzaju transportu

Pakowanie z dzieckiem – starszym czy młodszym – zależy w dużym stopniu od tego, gdzie jedziemy i jak podróżujemy. Zwykle musimy się ograniczyć, bez względu na to czy jedziemy pociągiem, samochodem, autobusem czy lecimy samolotem. W samochodzie ograniczeniem jest wielkość bagażnika, a w samolocie dopuszczalne rozmiary walizki w cenie biletu. Warto więc dobrze zaplanować to, co chcemy zabrać, pamiętając, że środki higieniczne dla najmłodszych można kupić na miejscu, nie marnując przestrzeni w bagażu na ich przewożenie.

Opublikowano 17 sierpnia 2023 przez traseo