Mapy turystyczne w aplikacji

Do czego spakować się na wakacyjny wyjazd?

Sezon urlopowy w pełni! Chętnie wsiadamy w samochody, łapiemy pociągi, a niektórzy nawet po zamieszaniu spowodowanym koronawirusem wracają do podróży samolotowych. Wszystko po to, aby złapać trochę wakacyjnego słońca i odetchnąć przez chwilę. Żeby wypoczynek był udany, do każdego wyjazdu trzeba się jednak odpowiednio przygotować. A o jakości tych przygotowań świadczy przede wszystkim to, jak się spakujemy. Sprawdź więc, jak najlepiej transportować swój bagaż, w zależności od tego, jakim środkiem lokomocji się poruszasz!

Do samolotu tylko walizka

Każdy, kto regularnie lata samolotami, wie, że podczas takiej podróży najwygodniejszym bagażem okazuje się walizka. Jeśli wybierasz się na krótki wypad za granicę, zazwyczaj wystarczy Ci zwykły model kabinowy, który możesz wnieść ze sobą na pokład. Walizka dobrze chroni Twoje rzeczy i świetnie znosi transport. Ponadto wygodnie się ją prowadzi, ponieważ zazwyczaj wyposażona jest w obrotowe kółeczka i teleskopowy uchwyt. Pomieści wszelkie niezbędne rzeczy w taki sposób, aby dotarły na miejsce w perfekcyjnym stanie. Nie musisz więc obawiać się o pomięte ubrania – możesz od razu po wylądowaniu ruszać na podbój miasta!

Do pociągu z plecakiem

Walizka – mimo swoich niepodważalnych zalet – może nie sprawdzić się podczas podróży pociągami. Często musisz w ich trakcie wielokrotnie się przesiadać, czasem zmieniać wagony, a przede wszystkim poruszać się po nieraz bardzo ciasnych korytarzach. Nie zawsze masz też gwarancję, że na Twój bagaż znajdzie się miejsce na półce. W cenie są więc przedmioty, które łatwo gdzieś upchnąć, przerzucić, wziąć na plecy w razie potrzeby... Zgadza się, plecaki zdecydowanie lepiej poradzą sobie podczas podróży pociągiem. Trudniejsze warunki i mniejszy stopień komfortu wymagają od Ciebie dostosowania swojego bagażu. Z plecakiem będzie Ci znacznie wygodniej!

pakowanie-wakacje.jpg

Do samochodu torba podróżna

Miejsce w bagażniku samochodowym może być mocno ograniczone podczas rodzinnych wakacji. Dlatego odpadają walizki, które mają sztywną konstrukcję i zajmują przestrzeń nawet wtedy, gdy nie są w całości wypełnione. Lepiej skorzystać z plecaków, ale w nich Twoje ubrania mogą mocno się pomiąć. W ich przypadku dużo trudniej jest także dostać się do swoich rzeczy w razie potrzeby. Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się spakowanie bagażu do torby na ramię. Z powodzeniem zmieścisz w niej całe niezbędne wyposażenie bez obaw o to, że transport w jakikolwiek sposób mu zaszkodzi. Podróżując samochodem, nie musisz też zbyt często przenosić torby, więc brak kółeczek czy możliwości założenia jej na plecy nie stanowi większego problemu.

Pakując się w wakacyjną podróż, przy wyborze rodzaju bagażu możesz kierować się środkiem transportu, którego używasz. Nie zapominaj jednak przede wszystkim o charakterze Twojego wyjazdu oraz miejscu docelowym, do jakiego się udajesz. Największe znaczenie dla decyzji, czy zabrać walizkę, plecak, czy torbę, będzie miało to, jak zamierzasz nocować i przemieszczać się na miejscu – podczas eskapad z namiotem plecak jest jedynym wyjściem, a na wczasach all inclusive w hotelu przyda Ci się na przykład walizka.

Opublikowano 6 sierpnia 2020 przez admin