Mapy turystyczne w aplikacji

Dlaczego warto wybrać się do Zakopanego?

Sezon urlopowy i upalne, wakacyjne dni to czas, w którym najchętniej planujemy podróże i krótkie wycieczki. Aby jednak w pełni cieszyć się wypoczynkiem, należy udać się do miejsca, które będzie spełniało nasze oczekiwania zarówno pod względem atrakcji, ale również komfortowego zakwaterowania. Częstym wyborem w Polsce jest Zakopane, dlatego zastanówmy się, co aż tak do niego przyciąga?

Zakopane - stolica polskich Tatr

Zakopane jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc przez turystów z Polski i zza granicy. Popularnością cieszy się nie tylko latem, ale również zimą. Zawdzięcza ją niezliczonej ilości atrakcji, które czekają na odwiedzających, ale również pięknym krajobrazom polskich gór. Uwagę zwraca niepowtarzalny klimat tego miejsca, na który składają się architektura i zabytki, pyszne góralskie potrawy oraz możliwość obejrzenia tutejszego rękodzieła. Nie bez znaczenia jest możliwość skosztowania słynnych na całym świecie oscypków albo grzańca, który najczęściej wybierany jest w chłodne, albo zimowe dni.

Górskie wędrówki

Jeżeli uwielbiasz piesze wycieczki, Zakopane będzie dla ciebie idealne na wakacje. W okolicy znajduje się bardzo wiele szczytów gór, które czekają na zdobycie, a także mnóstwo atrakcyjnych szlaków, które mogą poprowadzić poprzez najciekawsze zakątki tego przepięknego miejsca i poza nie.

Najbardziej popularnymi szczytami, na które powinien wejść każdy, są Kasprowy Wierch i Gubałówka. Na oba można dostać się pieszo lub skorzystać z kolejki, która może być nieoceniona dla osób starszych, z małymi dziećmi lub tych, które po prostu nie są wprawione w wędrówki po górach.

Równie ciekawym i godnym polecenia szczytem jest Giewont, który stanowi trochę większe wyzwanie i do zdobycia go należy być odpowiednio przygotowanym.

Doliny i jaskinie

Z kolei dla osób, które wolą mniej wyczerpujące wycieczki, ciekawą propozycją może być Dolina Kościeliska. Jest to miejsce przeznaczone dla wszystkich grup turystów i posiada bardzo wiele dodatkowych atrakcji, które z pewnością zachwycą niejedną osobę. Jest to jedno z tych miejsc, które jest odwiedzane o każdej porze roku.

Na trasie można zobaczyć pięć jaskiń: Mroźna, Mylna, Raptawicka, Obłazkowa, a także Smocza Jama. Dzięki wielości szlaków można zwiedzić wiele urokliwych miejsc, takich jak Wąwóz Kraków, czy Smreczyński Staw. Z kolei, jeśli nie będziemy zbaczać z głównej drogi, to dotrzemy do Schroniska Górskiego PTTK na Hali Ornak, gdzie można odpocząć i skosztować lokalnych potraw.

zakopane.jpg

fot. materiały prasowe

Wypoczynek po wędrówkach

Dzięki wielu atrakcjom znajdującym się w Zakopanem można wypełnić całe dni, aktywnie spędzając czas. Dlatego warto także znaleźć odpowiednie apartamenty, które pozwolą na odpoczynek w luksusowych warunkach, aby z zadowoleniem i nową energią udać się na kolejną przygodę w Zakopanem. Najbardziej chcielibyśmy polecić witrynę apartamentyzakopane.pl, która oferuje wygodne mieszkania w bardziej zacisznych, jak i gwarnych miejscach miasta. Możesz sam wybrać, czy wolisz nocować w pobliżu Krupówek i centrum, czy raczej w miejscu nieopodal szlaku.

Opublikowano 24 czerwca 2020 przez traseo