Mapy turystyczne w aplikacji

Dlaczego warto czytać i gdzie kupić tanie książki?

Czytanie to przyjemność - tak twierdzi wiele osób, dla których ta czynność jest odzwierciedleniem relaksu. Ile jest prawdziwych wielbicieli książek? Dlaczego warto czytać książki? To dopiero podstawowe pytania dotyczące tego zagadnienia. Bo skoro czytam to gdzieś muszę pozyskiwać książkę. Wiele z nas najchętniej kupowałoby tanie książki, podobnie jak wiele innych produktów. Czy tania książka jest gorsza? Gdzie znajdziemy oferty tanich książek?

ksiazki_czytanie_traseo_blog.jpg

Rzecz o książkach czyli stan czytelnictwa a praktyka

Książka może być luksusem. Nie mówimy tutaj jedynie o cenie, ale bardziej o czasie, jaki potrzebujemy, aby intrygująca opowieść zawarta w książce mogła zostać odkryta. Życie toczy się utartym torem, w którym staramy się krążyć między pracą a czasem wolnym. Będąc w domu, nadal mamy szereg obowiązków tj. porządki, dzieci, partner,  ana końcu okazuje się, że mamy czas jedynie na sen. Są jednak ludzie, znajdujący moment na zapoznanie się z książką, a nawet tacy, dla których książki to niezbędny element życia.

Poziom czytelnictwa w Polsce, mierzony corocznie, pokazuje, że z tym czytaniem wcale nie jest aż tak źle. Na przestrzeni ponad 20 lat procent osób, które przeczytały w roku chociaż jedną książkę wahał się między 37% a 44%, z czego w latach 2000-2006 obejmował nawet wyniki między 50% a 58%! W roku 2021 poziom ten wynosi 42%, z czego większość stanowią kobiety. Wolimy zdecydowanie książki papierowe niż ebooki (stosunek 95:5), a 51% respondentów twierdzi, że kupuje książki, a nie je wypożycza. Niepokojące jest jednak to, że aż 1/3 badanych nie ma w domu ani jednej książki!

Z pewnością jednak, ci czytelnicy, którzy interesują się książkami, nie zważają ani na powyższe dane, ani na wydawnictwo danej pozycji. Nie straszne są im żadne tytuły i gatunki, nie ma znaczenia czy książka jest w nowościach czy jej premiera odbyła się jakiś czas temu. Dla książkoholików znaczenie ma sama książka i czytanie.

Czemu warto czytać książki?

Książkoholik znajdzie wiele powodów do czytania, nie zastanawiając się nad zaletami. Tych jednak jest całkiem sporo. Czytanie wiąże się z przyjmowaniem dużej ilości wiedzy, nawet jeśli czytasz romanse. Jest to wspaniałe hobby, które pozwala ci zredukować stres i się zrelaksować. Czytanie wpływa na poprawę pracy mózgu: poprawia pamięć, wyobraźnię, skupienie, koncentrację, umiejętności komunikacyjne. Czytanie rozwija w nas umiejętności krytycznego myślenia, dzięki niemu uczymy się lepiej pisać i rozbudowuje zakres naszego słownictwa. Czytanie wzmacnia także nasze umiejętności empatii, rozwija naszą wrażliwość, wspomaga poczucie własnej wartości. Jeśli czytasz poradniki, dzięki nim nabywasz nowych umiejętności czy zyskujesz motywacje do zmian w swoim życiu. Książki mogą inspirować! Dzięki wiedzy nabytej z książek możemy również podejmować dyskusje z innymi ludźmi co wpływa na nasze zdolności socjalizacji. Dzięki książkom jesteśmy mądrzejsi i budujemy lepsze poczucie moralności. No i oczywiście niwelujemy szkodliwy wpływ świata cyfrowego na nas.

Sklep z tanimi książkami online

Kiedy już zapoznamy się z zaletami czytania, nadejdzie czas na chęć zakupu książek. Szukamy ich w promocjach, znaczenie nabywają atrakcyjne ceny książek czy wygodne zniżki. Korzystając z internetu znajdziesz wiele stron z tanimi książkami, a jednym z nich jest SkupSzop Dostępne w tym sklepie książki zaspokoją wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

W ofercie sklepu jest wiele pozycji książkowych tj. powieść, opowieść, thriller, książki o miłości, reportaże, książki dla młodzieży, albumy. Nawet wielbiciele romansów znajdą coś dla siebie.

Oferta w naszym sklepie jest spora, a zakupy w nim to świetny wybór. Znajdziesz u nas książki w bardzo niskich cenach, już nawet od kilku złotych.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, bo w końcu czego więcej możesz chcieć wielbiciel książek? Dobra cena i jakość to wszystko czego ci potrzeba.

Opublikowano 11 sierpnia 2021 przez traseo