Mapy turystyczne w aplikacji

Czym są deski sup i dlaczego w tym sezonie warto je mieć w swoim wyposażeniu?

Sezon wiosenno-letni na dobre zagościł w naszym kraju i sprawił, że coraz więcej osób zastanawia się nad podjęciem się jakiejś aktywności fizycznej. Deski sup sprawiają, że sporty wodne są coraz bardziej przystępne i zainteresowanie nimi rośnie z roku na rok. Sprawdźmy więc, czym są deski sup i dlaczego warto się nimi zainteresować szczególnie w tym sezonie.

Deski sup – co to znaczy?

SUP to skrót od Stand Up Paddle, czyli pływania na stojąco przy pomocy wiosła. Tym właśnie charakteryzują się deski sup – możemy na nich pływać na stojąco lub siedząco, w większości modeli po spokojnych wodach, odpychając się za pomocą wiosła. Istnieją oczywiście także modele skierowane bardziej do miłośników windsurfingu, które możemy wyposażyć w pędnik i zabrać ze sobą na morze – jednak te są zawsze specjalnie oznaczone.

Deski sup odznaczają się tym, że są pompowane. Jest to więc znaczne ułatwienie zarówno transportu (nie trzeba mieć do nich bagażnika dachowego, zmieszczą się nawet w małym samochodzie), jak i przechowywania (po sezonie dobrze wysuszoną deskę wystarczy włożyć do plecaka i włożyć na przykład pod łóżko, czy do innego schowka, w którym nie ma problemu z wilgocią).

U kogo sprawdzą się deski sup?

Deski do pływania na stojąco to konstrukcje praktycznie dla każdego – wystarczy nie bać się wody i mieć ochotę na nową aktywność fizyczną. Ich konstrukcja, jak już wspomnieliśmy, nie zajmuje wiele miejsca, a obecna oferta modeli topowych producentów odznacza się przystępnymi cenami i pełnym wyposażeniem dodawanym do deski w komplecie.

Deski sup damskie posiadają mniejszą wyporność niż deski sup męskie. Konstrukcje dla panów często sprawdzą się także u par czy na rodzinne wycieczki, zależnie od możliwości wybranego przez nas modelu. Coraz więcej producentów oferuje także deski sup dziecięce, na których młodzi adepci pływania na stojąco mogą stawiać pierwsze kroki w tej aktywności. Zależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy i dla kogo będzie on przeznaczony, możemy trafić na rozmaite wersje kolorystyczne, ciekawe wzory i nowoczesne technologie konstrukcji.

deski sup

Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl

 

Dlaczego warto kupić własną deskę sup teraz?

Deski sup jeszcze nigdy nie były tak popularne, jak teraz. Ich wysoka popularność oznacza dużą ilość modeli na rynku, co za tym idzie – lepszy wybór i korzystne ceny. Rynek supów korzysta z problemów rynku rowerowego, a wiele osób które planowały od wiosny rozpocząć jakąś aktywność fizyczną, nie mogąc nabyć nowego jednośladu decyduje się na sporty alternatywne, jak właśnie pływanie na supie. Mając duży wybór desek mamy pewność, że uda nam się trafić na taką, która w pełni będzie nam odpowiadać pod względem parametrów, jak i wzornictwa.

Deski sup warto kupować w renomowanych sklepach, by mieć pewność, że nabywamy wysokiej jakości produkt renomowanego producenta. Modele dostępne w tym sezonie wyróżniają się korzystnymi cenami, dlatego nie warto oszczędzać decydując się na niesprawdzony, nieznany nikomu produkt. Deski sup Warszawa kupimy w sklepach SurfShop przy ulicy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. Deski sup Gdańsk znajdziemy przy alei Grunwaldzkiej 211, w sklepie SurfShop w galerii City Meble. Chcąc poznać możliwość wyboru przed wizytą, lub po prostu nabyć model przez internet możemy sprawdzić deski sup online na stronie surfshop.pl.

Deski sup zapewniają mnóstwo doskonałych wrażeń zarówno osobom, które już miały styczność ze sportami wodnymi, jak i tym, które nigdy takich nie uprawiały. Warto przyjrzeć się im szczególnie w tym roku, by wyposażyć się w ciekawy model w atrakcyjnej cenie. 

Zainteresowany sprzętem na wind i kitesurfing? Kup online na -> SurfShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Chałupy, ul. Kasperska 4
Chałupy, ul. Kasperska 4a (Polaris)
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38 b


Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl

Opublikowano 21 kwietnia 2021 przez admin