Mapy turystyczne w aplikacji

Czy męska kurtka softshell może sprawdzić się podczas mroźnej zimy?

Planujesz zimowe przejście Orlej Perci? A może start w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim lub grudniowy wypad za miasto rowerem? Zastanawiasz się jaką odzież wierzchnią wybrać, by czuć się komfortowo i bezpiecznie? Jeśli masz wątpliwości czy zimowy męski softshell to rozwiązanie idealne dla Ciebie, to zapraszamy do lektury tego artykułu.

Co to jest kurtka softshell?

Technologia softshell to od lat jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w odzieży outdoorowej. Powstała jako alternatywa dla trzech warstw – tzw. hardshellu. Z roku na rok ewoluowała – producenci, obserwując potrzeby klientów, dodali na przykład membranę, czy dodatkową warstwę ocieplającą. Kurtka softshell jest zatem doskonałą ochroną przed wiatrem, a do tego charakteryzuje się wysoką oddychalnością – te cechy sprawiają, że świetnie sprawdza się podczas wszelkich aktywności.

meska-kurtka-softshell.jpg

Obecnie dobry softshell męski to materiał w pełni oddychający i wiatroodporny. Jeżeli zastosowano w nim technologię DWR, to jest to również do pewnego stopnia odzież wodoodporna. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się o każdej porze roku, jednak zimą może wymagać dodatkowego docieplenia, dlatego warto zdecydować się na grubą kurtkę softshell męską z kapturem pochodzącą od sprawdzonego producenta, a także zaopatrzyć się w jakościową bieliznę termoaktywną. Tego typu odzież można znaleźć w sklepach z odzieżą outdoorową, np. dobre kurtki męskie softshell oferuje sklep Outdoorzy.pl.

Jak dobrać odpowiednią kurtkę?

Wybierając odpowiednią kurtkę softshell w góry czy do innej zimowej aktywności, musisz zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim ważna jest jej grubość. Cieńsze nadają się na wyższe temperatury, a grubsze na chłodniejsze dni. Softshell męski zimowy musi być idealnie dopasowany, bo tylko wtedy spełnia swoją funkcję. Systemy regulacji i kieszenie sprawiają, że kurtka jest bardziej funkcjonalna, a zastosowana membrana pozytywnie wpływa na oddychalność odzieży.

Aby się nie przegrzać lub nie zmarznąć, warto wiedzieć co ubierać pod tego rodzaju kurtkę. Musi to być przede wszystkim odzież oddychająca. Polecamy bieliznę termoaktywną, najlepiej szybkoschnącą i dodatkową koszulkę z długim rękawem. Taki zestaw zapewni ci komfort nawet podczas wielogodzinnej aktywności.

Kurtka softshell w góry?

Wymagająca i kapryśna górska aura wymaga odzieży wytrzymałej i trwałej. Wybierając odpowiedni model kurtki, warto postawić na taki, który zapewni dodatkową ochronę. Będąc w górach na pewno nie raz, doświadczyłeś mroźnego wiatru. Ochrona głowy jest wtedy priorytetem.

Męska kurtka softshell z kapturem to absolutna konieczność. Warto wybrać kaptur z regulacją, pod który zmieścisz nawet kask chroniący spadającymi odłamkami skalnymi. To szczególnie ważne dla osób, które pokonują szlaki w Tatrach lub innych górach, które uchodzą za wysokie.

 

kurtka-softshell-meska.jpg

Kurtka softshell męska

 

 

Czy softshell męski zimowy sprawdzi się podczas dużych mrozów?

Kurtka softshell męska z kapturem sprawdzi się, gdy nie spodziewamy się bardzo niskich temperatur. Przy siarczystych mrozach nawet w ocieplanej odzieży może być Ci chłodno. Musisz wówczas ubrać pod kurtkę dodatkowo jedną lub dwie warstwy ubrań. Oprócz właściwości termicznych ważne jest też, by dobrze przepuszczały wilgoć. W tak dobranym zestawie na pewno nie zmarzniesz, a każda aktywność przyniesie radość i wiele pozytywnych wspomnień.

 

Opublikowano 27 grudnia 2021 przez trasek
All Comments (0)
No Comments