Mapy turystyczne w aplikacji

Co warto zobaczyć w Katowicach? Jakie miejsce noclegowe wybrać?

Katowice to miasto będące stolicą województwa śląskiego. Pomimo tego że nie każdemu przyjdzie na myśl jako pierwsze przy planowaniu weekendowego wypadu, to jednak warto tu zawitać. Dlaczego?

Wystarczy zaledwie krótka wycieczka po Katowicach, aby na własnej skórze przekonać się, że pozory mylą. Ta wielka aglomeracja oferuje turystom mnóstwo ciekawych miejsc, które czekają na odkrycie. Są to obiekty architektury, miejsca rekreacyjne oraz placówki rozrywkowo-kulturalne.

Co warto zobaczyć w Katowicach – najciekawsze miejsca?

Osoby, które mają w planach wizytę w tej metropolii, często zadają pytanie – Katowice, co warto zobaczyć? Otóż, prawda jest taka, że wartych wizyty miejsc jest naprawdę wiele.

Turyści, którzy nie wyobrażają sobie zwiedzania bez wizyty w muzeum, z pewnością powinni zarezerwować czas na odwiedziny w Muzeum Śląskim. Przez wiele osób uznawane jest ono za jedno z najlepszych muzeów w całej Polsce. Pełno tutaj zabawy światłem i dźwiękiem, interaktywnych rozwiązań, fantastycznych instalacji. Dzięki nim można spędzić w nim naprawdę długie godziny i ani przez chwilę się nie nudzić!

Po emocjonującym zwiedzaniu muzeum pora na relaks. Dolina Trzech Stawów stanowi niewątpliwie najbardziej urokliwy zakątek Katowic. Pomimo tego że położona jest w samym centrum miasta, można tutaj odpocząć od jego zgiełku i hałasu. Nie brak tu ścieżek rowerowych, terenów do biegania, boisk do siatkówki, a nawet piaszczystej plaży. To prawdziwa zielona oaza w centrum wielkiej metropolii!

Wielbiciele architektury powinni skierować swoje kroki na Nikiszowiec. Jest to prawie stuletnia dzielnica Katowic, która wyróżnia się charakterystyczną zabudową wykonaną z czerwonej cegły. Osiedle pierwotnie stworzono dla górników i ich rodzin – z czasem powstały tutaj punkty usługowe, szkoły, a nawet kościół. Co ciekawe, osiedle posiada także swój własny rynek, gdzie można napić się kawy po męczącym spacerze.

co-zobaczyc-w-katowicach-traseo.jpg

Gdzie spać w Katowicach?

Katowice to miasto, które z roku na rok coraz bardziej otwiera się na turystów. Nic więc dziwnego, że powstaje tu mnóstwo miejsc noclegowych. Goodtimes.house w Katowicach to hostel, który stanowi zaprzeczenie tezy, że pięknie urządzone i interesujące miejsca muszą być drogie. Ulokowany jest w samym centrum Katowic, niespełna 400 m od dworca głównego. To idealne miejsce, jeśli chodzi o krótki city break. Hostele to miejsca, które przyciągają nie tylko niskimi cenami, ale także zróżnicowaną ofertą, gwarantującą gościom wypoczynek na najwyższym poziomie.

Alternatywę dla hosteli stanowią także różnego rodzaju hotele, których także nie brak w Katowicach. Osoby, które chcą zaoszczędzić, mogą zdecydować się na nocleg w prywatnym apartamencie.

Nie powinno oceniać się książki po okładce – tak samo, jak nie powinno się oceniać miast po pierwszym wrażeniu. Katowice mogą wydawać się szaloną, tętniącą życiem metropolią. Jednak po bliższym zapoznaniu, okazują się miastem magicznym, w którym można zakochać się bezpowrotnie.

Opublikowano 14 marca 2023 przez traseo