Mapy turystyczne w aplikacji

Co warto zabrać ze sobą na daleki wyjazd? Praktyczne akcesoria turystyczne

Jeśli ktoś raz zasmakował dalekich podróży, to już zawsze będzie chciał do nich wrócić. Tego typu przedsięwzięcia są jak afrodyzjak i pozwalają nam wyrwać się z szarej codzienności w daleki świat. Po drodze, bo ta czasem jest równie ważna, jak cel, mamy okazję poznawać nieznaną nam z rodzinnych stron przyrodę, odmienne kultury i przede wszystkim poznawać ludzi, którzy zawsze mogą coś wnieść do naszego życia. By daleki wyjazd nie okazał się udręką, warto się do niego odpowiednio przygotować i zawczasu zadbać o przemyślany zestaw praktycznych akcesoriów turystycznych odpowiednich dla naszej wyprawy.

cowartozabractraseoblog.jpg

Szykujecie się na wyprawę? Poniżej krótki tekst o tym co warto wziąć ze sobą na daleki wyjazd, który pomoże Wam w pakowaniu! Jeśli brakuje Wam wyposażenia koniecznie zerknijcie na stronę COMBAT. W zakładce Outdoor znajdziecie masę przydatnych akcesoriów turystycznych.

Akcesoria turystyczne do samochodu

Tutaj nie odkryjemy Ameryki, jeśli napiszemy, że podstawą z akcesoriów turystycznych powinna być mapa, a najlepiej atlas samochodowy. Jesteśmy przyzwyczajeni do nawigacji i urządzeń elektrycznych, ale to tylko urządzenia. Warto mieć ze sobą starą, dobrą poczciwą mapę papierową. Tak na wszelki wypadek.

Skoro jedziemy autem, warto zabrać również podstawowe narzędzie, a przynajmniej dobry scyzoryk lub multitool. Nigdy nie wiadomo kiedy trzeba będzie dokonać szybkiej naprawy naszego pojazdu. Takie narzędzie przydadzą się też z pewnością podczas innych aktywności w trakcie wyjazdu, więc mają same zalety.

Warto zadbać również o temperaturę w aucie. Przydatne akcesoria turystyczne do samochodu to więc maty odbijające promienie słoneczne. Maty na przednią szybę oraz zasłonki na boczne sprawią, że po powrocie ze zwiedzania klimatyzacja nie będzie musiała pracować na pełną parę. Pozwoli nam to w większym komforcie ruszyć w dalszą drogę.

Pamiętajmy również o odpowiednio wyposażonej apteczce. Apteczka turystyczna może bazować na tej, którą wozimy w samochodzie. Dobrze jest zaopatrzyć ją w dodatkowe środki, które mogą przydać się w regionie, w który jedziemy.

Akcesoria turystyczne camping

Camping potrafi dostarczyć wielu atrakcji, ale na koniec dnia przyjemnie jest zjeść coś ciepłego. Wtedy nieodzowna będzie dobrej jakości kuchenka turystyczna. Zmieścimy ją w samochodzie, schowa się w zakamarku przyczepy kempingowej, a jeśli sięgniemy po rozwiązanie uniwersalne, to posłuży nam w wielu lokalizacjach na świecie.

cowartozabractraseoblog2.jpg

Z akcesoriów turystycznych na camping pamiętajmy też o odpowiednich naczyniach, sztućcach, jak i  poręcznym termosie. Kupione raz, posłużą nam latami, a te domowe lepiej zostawmy w domu. Na wyjeździe lepiej używać dedykowanych sprzętów zaprojektowanych do tego by służyły nam w podróży.

Akcesoria turystyczne pod namiot

Można powiedzieć, że spanie pod namiotem to wyższy poziom kempingu. Nie mamy wygodnej przyczepy ani kampera, ale większość sprzętu jest kompatybilna. Jeśli jedziemy autem, to nie musimy martwić się o wagę naszego wyposażenia, ale jeśli będziemy poruszać się pieszo, warto dokładnie sprawdzać, ile waży każdy gadżet.

Biwakowanie na łonie natury potrafi być czasem męczące, gdy natura włazi nam do namiotu, więc koniecznie zadbajmy o moskitierę i przede wszystkim o dobrej jakości środki odstraszające komary i inne mające na nas ochotę owady. Te akcesoria turystyczne po namiot pozwolą nam delektować się przyrodą bez przykrych konsekwencji.

Jeśli będziemy wędrować z naszym namiotem na plecach, bardzo pomocne mogą okazać się kijki turystyczne. Dźwiganie plecaka i mieszkania powinno być wtedy znacznie wygodniejsze.

Akcesoria turystyczne dla dzieci

Tutaj warto pomyśleć szczególnie o bezpieczeństwie naszych pociech i do apteczki dołożyć środki, które będziemy mogli podać również dzieciom. To samo tyczy się środków przeciwko owadom. Kupując akcesoria turystyczne dla dzieci pamiętajmy też o tym, że skóra dziecka wymaga szczególnej ochrony przed słońcem, więc dobry krem z filtrem powinien być na szczycie naszej listy.

Gdy zabezpieczymy już obszary krytyczne, warto sprawić, by dzieci nie nudziły się w trakcie biwakowania. Przydatne mogą tutaj być gry i zabawy możliwe do przeprowadzenia w terenie. Warto również wgrać na telefon dobrego audiobooka do posłuchania przy wieczornym ognisku. Z pewnością pomoże zasnąć po trudach wędrówki.

To co? Ruszacie już w podróż w nieznane?

 

Opublikowano 1 września 2021 przez traseo