Mapy turystyczne w aplikacji

Co trzeba zobaczyć w Poznaniu?

Poznań podobnie jak Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław i jeszcze kilka innych polskich miast należy do takich miejsc, których nie da się zwiedzić w całości w jeden dzień, Zaryzykujemy twierdzenie, że nawet tydzień byłoby mało. Z konieczności więc artykuł nasz będzie tylko wyborem (bardzo subiektywnym) najważniejszych ciekawostek stolicy Wielkopolski. Na pewno każdy z Czytelników, który już chociaż raz tam był mógłby dodać do tej listy jeszcze inne swoje własne propozycje. A więc:
Poznan.jpeg

Najciekawsze atrakcje Poznania

  • Jeżeli będziecie w Poznaniu najbardziej obowiązkowym punktem zwiedzania miasta jest Rynek. Najlepiej w południe o godzinie 12.00 bowiem wtedy zobaczycie słynne poznańskie koziołki trykające się rogami 12 razy. Są one umieszczone na renesansowym szesnastowiecznym ratuszu.
  • Koniecznie trzeba wybrać się na Ostrów Tumski ze wspaniałą katedrą i mniejszym ale też ładnym zabytkowym kościołem Najświętszej Maryi Panny. Po sąsiedzku warto też zaliczyć Muzeum Archidiecezjalne.
  • Najbardziej znanym regionalnym ciastkiem w Poznaniu jest słynny rogal świętomarciński, który doczekał się w mieście własnego muzeum. Jeżeli chcecie zobaczyć jak przyrządza się te smakołyki koniecznie musicie tam zajrzeć.
  • W Poznaniu są aż dwa ogrody zoologiczne. Do jednego z nich możecie dojechać kolejką parową "Maltanka". Tory prowadzą wzdłuż słynnego Jeziora Maltańskiego. Wszak jesteśmy na Pojezierzu Wielkopolskim i zarówno w mieście jak też wokół niego znajdziecie całkiem sporo miejsc do wypoczynku nad wodą.
  • Dawny Zamek Cesarski (chyba najmłodszy w Europie) jest obecnie centru kulturalnym z kinem, teatrem i różnymi wystawami.
  • Na miłośników sztuki czeka Muzeum Narodowe, a w nim między innymi jedyny w Polsce oryginalny obraz Claude Moneta.
  • Największym spośród parków miejskich w Poznaniu jest stuhektarowy Park Cytadela. Stoi w nim znany (chociaż dla niektórych niezrozumiały) pomnik Magdaleny Abakanowicz pt "Nierozpoznani".
  • Jeżeli lubicie zwiedzać ogrody z egzotycznymi roślinami warto odwiedzić też poznańską Palmiarnię.

Co jeszcze warto wiedzieć o Poznaniu?

Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, którego początki sięgają X wieku. Jednakże oficjalnie prawa miejskie otrzymał dopiero w roku 1253. Z liczbą mieszkańców ponad 500 tysięcy jest na piątym miejscu w Polsce. Jednakże ludzi jest tu zawsze więcej niż wynika to ze statystyki. Przybywają tu bowiem licznie nie tylko turyści, ale też biznesmeni, ludzie nauki i przedstawiciele wielu różnych branż. Jest to bardzo ważny ośrodek naukowy, gospodarczy i administracyjny. Międzynarodowe Targi Poznańskie od lat przyciągają handlowców z różnych stron świata. Przez Poznań przepływa rzeka Warta. W 2012 roku odbywały się tu mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Pamiątką po tych wydarzeniach jest jeden z najnowocześniejszych w Polsce stadionów.

Gdzie w Poznaniu spać?

W mieście jest sporo różnego rodzaju hoteli, które oferują noclegi w różnym standardzie i różnej cenie. Aby wybrać to co Wam odpowiada najlepiej wpiszcie w wyszukiwarkę internetową frazę "hotel Poznań" - otrzymacie od razu pełną listę wszystkich propozycji wraz z ich opisem. My polecamy na przykład http://gaja-hotel.pl/.

Opublikowano 17 czerwca 2022 przez traseo