Mapy turystyczne w aplikacji

Co powinno gwarantować dobre ubezpieczenie turystyczne w czasach pandemii?

Koronawirus nie odpuszcza i coraz głośniej słychać o nowych wariantach choroby, które zbierają swoje żniwo. W tym tekście opowiemy Ci o tym, co powinna gwarantować dobra polisa turystyczna. Dzięki takiemu ubezpieczeniu będziesz mógł spokojnie wyjechać na zagraniczny urlop i cieszyć się wypoczynkiem.

ubezpieczenie-turystyczne-covid.jpg

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Najlepszym miejscem jest Internet, w którym znajdziesz szeroki wybór ofert od niemal wszystkich działających w Polsce ubezpieczycieli. W wyborze okazują się pomocne porównywarki. Te niepozorne narzędzia są ogólnodostępne i w pełni darmowe. Wystarczy tylko, że wprowadzisz do specjalnego kreatora kilka informacji o sobie oraz kierunku Twojego wyjazdu. Porównywarka ubezpieczeń dobierze propozycje ubezpieczycieli i przedstawi Ci je w przejrzysty sposób. Przed zakupem dowiedz się więcej na temat: ubezpieczenie turystyczne a Covid.

Co powinna zawierać polisa turystyczna na wakacyjny wyjazd?

Koszty leczenia – podstawowy element dobrej polisy turystycznej. W sytuacji, gdy poza granicami kraju będziesz potrzebować pomocy medycznej, ubezpieczyciel weźmie na siebie wynikające z tego koszty. Jest to bardzo korzystne ze względu na fakt, że w zagranicznych kurortach ciężko jest o dostęp do publicznej służby zdrowia.Pozostają więc tylko prywatne placówki, które słono sobie liczą za świadczone usługi.

OC – wakacje to czas rozluźnienia, ale nie należy zapominać, że wypadki zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Jeśli więc podczas urlopu spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, ubezpieczyciel pomoże Ci w uniknięciu finansowych konsekwencji. Towarzystwo wypłaci wszystkim ofiarom odszkodowania. Warunek jest jeden – do wypadku nie może dojść w wyniku Twojego celowego działania lub w okolicznościach będących sprzecznymi z regulaminem polisy.

NNW – nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć Ci się w każdym momencie. W sytuacji, gdy na urlopie, po jednym z takich zdarzeń, Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, będziesz mógł uzyskać pomoc w postaci środków finansowych na leczenie lub rehabilitację. W razie Twojej śmierci pieniądze zostaną przekazane rodzinie lub osobom do tego upoważnionym.

Ochrona bagażu – utrata bagażu w trakcie podróży to sytuacja, która niestety, zdarza się dosyć często. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu będziesz mógł jednak kontynuować wypoczynek. Ubezpieczyciel zwróci Ci wszelkie koszty, jakie poniesiesz w wyniku kradzieży lub zagubienia bagażu. Oczywiście do uzyskania wsparcia niezbędne jest okazanie paragonów za zakupy. W innym wypadku ubezpieczyciel może odmówić pomocy. Sprawdź, jak przygotować się do wakacji w czasach koronawirusa: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/wakacje-2021-a-covid-19-jak-zaplanowac-urlop-w-dobie-pandemii/441.html.

Czytaj OWU

Ogólne Warunki Ubezpieczenia to dokument, z którym powinieneś się zapoznać jeszcze przed podpisaniem umowy. Znajdziesz w nim szczegółowy opis zakresu ochrony, jaki przysługuje Ci z tytułu wykupienia konkretnej polisy turystycznej. Ubezpieczyciel powinien również zawrzeć w OWU informacje o ewentualnych wyłączeniach od odpowiedzialności. Są to sytuacje, które uprawniają towarzystwo do odstąpienia od udzielenia Ci pomocy ze względu na złamanie regulaminu. Najczęstszą sytuacją, w której firmy korzystają z wyłączenia, jest przebywanie pod wpływem alkoholu w momencie wypadku lub innego zdarzenia pozornie uprawniającego do wypłaty odszkodowania. Zapoznaj się więc z OWU przed ostateczną decyzją i dowiedz się, co tak naprawdę zyskujesz, wykupując daną polisę.

Opublikowano 13 września 2021 przez traseo