Mapy turystyczne w aplikacji

Buff – jak nosić, kiedy i po co

Buff (czyt. baf) to prosta chusta-komin, uniwersalnego zastosowania. Chroni przed wiatrem, śniegiem, chłodem, słońcem, idealnie odprowadza wilgoć. Wielość zastosowań sprawia, że jest bardzo często używana nie tylko przez turystów, ale i przez osoby uprawiające sporty ekstremalne. Prosta konstrukcja pozwala na bardzo wiele kombinacji, które pełnią różne funkcje. Buff jest znakiem towarowym artykułu produkowanego przez Oryginal Buff SA w Katalonii (niedaleko Barcelony). Nie zmienia to jednak faktu, iż mnóstwo firm produkuje tego typu chusty, aby jednak być w zgodzie z prawidłową, oryginalną nomenklaturą, nazywane są one „chustami wielofunkcyjnymi” lub „szalokominiarkami”.

Historia Buffa sięga 1991 roku, kiedy to Juan Rojas zaprojektował produkt mający chronić przed wiatrem, przeznaczony dla zawodników motocrossu. Od tamtej pory bardzo wiele się zmieniło, buff znalazł uznanie w oczach wielu osób i jest wykorzystywany w bardzo wielu dyscyplinach. Istnieje kilka rodzajów chusty – m.in. uniwersalna z delikatnej mikrofibry, zimowa z polarem, stworzona na bazie windstoppera (zapewnia wiatroszczelność, oddychalność i nieprzepuszczalność wody) lub coolmaxu (zapewnia dobrą wentylację i pomaga utrzymywać suchą powierzchnię skóry).

Buff można nosić na kilkanaście różnych sposobów. Może on być chustą, bandaną, czapką, opaską na czoło, opaską na nadgarstek, maską na twarz lub nawet formą biustonosza dla kobiet i gumką do włosów. Jest także idealny dla narciarzy, specjalne wiązanie zakrywa całą głowę, usta i nos, pozostawiając jedynie otwór na oczach, idealny na gogle. Także samemu można spróbować wykonać własną, funkcjonalną kombinację wiązania – jeśli macie z tym jakieś doświadczenia, możecie się nimi podzielić :)  Warto też zaznaczyć, iż materiał, z którego są wykonane wielofunkcyjne chusty jest lekki, elastyczny i wytrzymały.

W sieci jest mnóstwo pokazowych filmików instruktażowych. My zaprezentujemy Wam jeden, co prawda w języku angielskim, ale i tak najważniejszy w tym przypadku jest ruch, a nie słowa ;)

Tego typu chusty dostępne są już w naszym programie punktowym – zachęcamy do gromadzenia punktów i ich wymiany na buffy!

Opublikowano 22 lipca 2014 przez admin