Mapy turystyczne w aplikacji

Bielizna termoaktywna - dlaczego warto ją nosić?

W czasie zimy temperatury w Polsce często są naprawdę niskie. Trzeba odpowiednio się ubrać, by nie zmarznąć - i właśnie wtedy doskonale sprawdza się bielizna termoaktywna. Tego typu odzież doskonale zatrzymuje ciepło i sprawia, że mróz przestaje nam dokuczać. Co warto wiedzieć o odzieży termoaktywnej?

20211208210439download.jpg

Odzież termoaktywna - co warto o niej wiedzieć

Na rynku odzieży termoaktywnej znajdziemy bardzo różnorodne modele bielizny termoaktywnej. Każdy z nich powinien jednak działać na bardzo podobnej zasadzie - dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, odzież zatrzymuje ciepło, a pot odciąga z powierzchni skóry na zewnątrz. Zakładając bieliznę termiczną, nie będziemy więc zamarzać w przepoconej, mokrej koszulce lub leginsach - pod wpływem wilgoci ciało wychładza się wyjątkowo szybko. Ciekawą cechą odzieży termoaktywnej jest to, że sprawdza się dobrze również wtedy, gdy zrobi się ciepło - wówczas również odprowadzają pot z powierzchni ciała, przez co czujemy komfort termiczny. 

Bielizna termoaktywna - materiały

Bielizna termoaktywna może być wykonana z różnych materiałów. Jednym z bardziej popularnych rozwiązań jest zastosowanie materiałów syntetycznych - poliamidu lub poliestru z dodatkiem elastanu. Te materiały są lekkie, rozciągliwe i szybkoschnące: doskonale dopasowują się do kształtu ciała, a jednocześnie są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Doskonale nadają się do uprawiania sportu: w odzieży wykonanej z syntetycznych materiałów można znacznie ograniczyć ilość szwów. 

Bielizna termoaktywna może być również wykonana z materiałów naturalnych - na przykład z wełny merino. Wełna merynosów posiada szczególne właściowści - doskonale grzeje, nawet wtedy, gdy jest wilgotna! W chłodne dni pozwala na zachowanie komfortu termicznego, w ciepłe zaś - sprawia, że się nie przegrzewamy i nie pocimy nadmiernie. Niektóre rodzaje odzieży termicznej składają się z mieszanki włókien merino i materiałów syntetycznych. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, który typ materiału jest lepszy - wszystko zależy od indywidualnych preferencji każdego z nas, a także od panujących w danym momencie warunków atmosferycznych i dokładnego przeznaczenia odzieży. 

Jak nosić bieliznę termoaktywną?

W jaki sposób nosić bieliznę termoaktywną? Czy określenie "bielizna" oznacza, że nie należy zakładać już pod nią żadnych dodatkowych warstw odzieży? Nie jest to prawdą - jednak trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, z czego są one wykonane. Cała termoaktywność niewiele nam pomoże, jeśli pod specjalistyczne getry założymy bawełniane, nasiąkające potem majtki. Zimą najlepiej jest ubierać się "na cebulkę" - na bieliznę termoaktywną zakładamy więc kolejne, ciepłe warstwy. 

Bielizna termoaktywna Brubeck

Jeśli szukasz wysokiej jakości odzieży termicznej, na pewno zainteresuje cię bielizna termoaktywna Brubeck. W ofercie marki Brubeck możemy znaleźć bardzo zróżnicowane elementy garderoby - koszulki, bezrękawniki, getry, a nawet skarpetki oraz majtki. Odzież termiczna dostępna jest w wielu kolorach i rozmiarach (również tych przeznaczonych dla dzieci)!

Odzież termoaktywną można wykorzystać na wiele sposobów - sprawdzi się nie tylko podczas aktywności sportowych, ale również w trakcie codziennych spacerów, w drodze do pracy lub wtedy, gdy musimy dłuższy czas spędzić na zewnątrz. Bielizna termiczna nadaje się dla każdego - dzięki niej zachowamy komfort cieplny nawet w wyjątkowo mroźne dni. 

 

 

 

Opublikowano 9 grudnia 2021 przez traseo