Mapy turystyczne w aplikacji

Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?

Władysławowo to chyba jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nad morzem. Co roku odwiedza ją ponad trzysta tysięcy turystów z Polski jak też całej Europy. Zwabiają ich tutaj atrakcje turystyczne, piękne plaże oraz doskonała baza noclegowa, na którą składają się ośrodki wypoczynkowe, oraz piękne apartamenty. Władysławowo to także atrakcje współczesne w postaci parków tematycznych.

latowladyslawowo.jpg

fot. pixabay.com

Wyjazd nad morze, wiążę się bezpośrednio z pobytem na plaży. Te na Władysławowskim wybrzeżu są szczególnie szerokie oraz piaszczyste. Nie zawsze jednak pogoda pozwala nam na spędzenie czasu na opalaniu się i kąpaniu w morzu. Wtedy powinniśmy poszukać alternatywnych rozrywek.

"Dom Rybaka"

Jedną z atrakcji jest Dom Rybaka. To klasyczny typowy wzorzec architektury socrealistycznej, powstałej w latach 50. XX wieku. Współcześnie traktowany jest jako jeden z symboli miejscowości. Z tarasu na jego wieży przy korzystnej pogodzie widać panoramę okolic, Zatokę Pucką, Morze Bałtyckie oraz cały Półwysep Helski. Taras unosi się na wysokości 45 m, dla osób odważnych przygotowana jest dalsza trasa w górę, krętymi schodami na wysokość 63 m. Znajduje się tam też bardzo atrakcyjne Muzeum Motyli. Blisko Apartamenty Władysławowo znajduję się Park Owadów. Jest on mocno specyficzną konstrukcją, gdzie owady zostały przedstawione w gigantycznym powiększeniu z dbałością do odwzorowania wszystkich detali. Kilkadziesiąt owadów zostało tu zaprezentowanych w taki sposób, że możemy mówić o unikalnej konstrukcji w skali kraju, a nawet Europy.

Wielbicieli podobnych tematycznych parków trzeba też zaprosić do Ocean Parku, który pozwala na obejrzenie wielu zwierząt oceanicznych, odwzorowanych w prawdziwej wielkości. Ocean Park warto zwiedzać z przewodnikiem. Usłyszymy tutaj wiele ciekawostek dotyczących życia zwierząt morskich. W parku znajdziemy też miejsce, w którym możemy spędzić z dziećmi nawet cały dzień. Usytuowano tam olbrzymi plac zabaw dla najmłodszych turystów. Zamki, mini-bungee, trampoliny i wszystko, co znajdziemy na placu zabaw, jest nieodpłatne.

Port we Władysławowie

Starszym wiekowo turystom polecamy zwiedzić port we Władysławowie. Został on zbudowany w latach 1935 - 38 i obecnie jest jednym z największych portów na Bałtyku. Port we Władysławowie położony jest na otwartym morzu i jest jednym z bardziej nowoczesnych, jeśli chodzi o wyposażenie, obsługiwanie kutrów rybackich, połowy i związane z nimi całe zaplecze przetwórcze. W samym porcie czeka nas oczywiście atrakcja w postaci rejsu wycieczkowego po morzu także zabytkowym statkiem. Dodatkowo możemy tam skorzystać z oferty połowów na otwartym morzu. To świetna atrakcja dla turystów, którzy zawsze marzyli, żeby swoje wędkarskie umiejętności sprawdzić przy okazji połowu dorsza. Tuż obok możemy też zobaczyć Aleje Gwiazd Sportu. Znajdziemy tam „podpisy” takich sław jak Kazimierz Deyna, Janusz Kusociński, Feliks Stamm, Waldemar Legień, Robert Korzeniowski. Irena Szewińska, Hubert Wagner, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła czy Kazimierz Górski.

Opublikowano 3 marca 2019 przez traseo