Mapy turystyczne w aplikacji

Apartamenty w Sopocie - jak wybrać

Sopot - wiadomo, jeden z najsłynniejszych kurortów nad polskim morzem Nie brakuje tu miejsc do spania w hotelach, kwaterach prywatnych i apartamentach. Ceny też są bardzo różne. Jak wybrać, żeby nie żałować, wszak na wakacje jeździ się raz w roku. Chcemy wypocząć, korzystać z atrakcji ale jednocześnie nie przepłacić albo nie dać się nabrać na tanie spanie ale w koszmarnych warunkach. Podpowiadamy.

Na co zwracać uwagę podczas wynajmu apartamentów nad morzem?

Jeżeli chodzi o luksusowe apartamenty - Sopot jest jednym z tych miast, w których wybór jest bardzo bogaty. Warto patrzeć nie tylko na cenę ale także na to co za nasze pieniądze otrzymamy w zamian. Dla bardzo wielu wczasowiczów ważne jest aby nasza kwatera była położona blisko morza - wszak wędrówka z parawanami, kocami i leżakami przez całe miasto nie będzie należeć do przyjemnych.

Jeszcze lepiej byłoby gdyby w własnego okna można było popatrzeć na Bałtyk. Wschody i zachody słońca nad morzem nie mają sobie równych nigdzie indziej. A jeżeli przy okazji da się popijać kawę na własnym balkonie to czegóż jeszcze więcej chcieć?

apartamenty-nad-morzem-traseo.jpg

Co jeszcze jest ważne podczas wynajmu apartamentu?

Luksusowe apartamenty w Sopocie powinny być w różnych rozmiarach. Tak aby w jednych bez problemu zmieściła się kilkuosobowa rodzina lub paczka przyjaciół, albo odwrotnie - mniejsze i kameralne dla dwóch osób, aby nie musiały przepłacać za nadmetraż.

Przyda się ładny wygląd wnętrza aby brudne ściany lub stare meble nie odbierały komfortu pobytu. Jeżeli wynajmujemy nocleg dla kilku osób (nawet 6 lub 8 na raz) przyda się kilka osobnych pokoi a nawet dwie łazienki, żeby nie trzeba było ustawiać kolejki do mycia i by ktoś kto chce spać w nocy nie musiał siedzieć w towarzystwie kolegów, którzy właśnie dyskutują o czymkolwiek.

Nie każdy ma tyle pieniędzy aby żywić się trzy razy dziennie na mieście. warto aby apartament miał dobrze wyposażoną kuchnię, w której da się przygotować śniadanie i kolację także na ciepło. Ale dobrze też będzie jeśli w pobliżu będzie jakaś restauracja.

Co warto zobaczyć w Sopocie?

Będąc w Sopocie warto zaliczyć przynajmniej kilka tutejszych atrakcji takich jak najsłynniejsze i najdłuższe w Europie drewniane molo albo ulicę Bohaterów Monte Casino - typowy deptak pełen kawiarni, restauracji i ciekawostek. W mieście jest także niezwykła budowla czyli Krzywy Domek także pełen kawiarni, barów i restauracji. Należy do najciekawszych dzieł architektury na skalę światową. Wśród pięknych budynków wymienić też trzeba zabytkowy zakład balneologiczny stojący tuż plaży.

Chyba nie ma w naszym kraju nikogo kto nie słyszał o Operze leśnej czyli słynnym amfiteatrze, w którym odbywają się liczne imprezy i festiwale (warto na afiszach sprawdzać czy będzie w najbliższym czasie coś co nas zainteresuje). Natomiast na spacer można się przejść sopocką promenadą. Od początku dwudziestego stulecia w Sopocie stoi latarnia morska. Jest ona nie tylko znakiem nawigacyjnym dla statków ale też świetnym punktem widokowym, na który trzeba wejść kręconymi schodami w górę aż 39 metrów.

Pobyt w Sopocie na pewno będzie ciekawą przygodą dla każdego.

Opublikowano 2 sierpnia 2022 przez traseo