Mapy turystyczne w aplikacji

Akcesoria i odzież turystyczna polecana przez Przemka Kossakowskiego

Turystyka piesza z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Zarówno jednodniowe wypady za miasto, jak i pokonywanie trudnych szlaków górskich to doskonały sposób na relaks i aktywne spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Piesze wędrówki wymagają wyposażenia się w odpowiednią odzież turystyczną. W sklepie marki Jack Wolfskin dostępna jest kategoria z ubraniami i akcesoriami niezwykle wysokiej jakości, polecanymi przez Przemka Kossakowskiego. Jaka odzież polecana jest przez polskiego dziennikarza i podróżnika?

Odzież turystyczna - wysoka jakość kluczem do sukcesu

Przemek Kossakowski został oficjalnym ambasadorem turystycznej odzieży marki Jack Wolfskin. Promowana przez niego kolekcja charakteryzuje się wykorzystaniem wielu innowacyjnych rozwiązań podczas produkcji ubrań. Wykorzystano technologię powtórnego przetwarzania plastiku wyłowionego ze zbiorników wodnych. Wełna, z której wyprodukowane zostały ubrania, również pochodzi z recyklingu, a użycie chemikaliów w ubraniach zostało widocznie zmniejszone.

akcesoria-i-odziez-turystyczna-polecana-przez-przemka-kossakowskiego.jpg

Firma Jack Wolfskin może poszczycić się tym, że od roku 2019 wszystkie ich produkty wolne są od szkodliwego PFC. Użycie recyklingowych materiałów nie przeszkodziło producentom w stworzeniu odzieży bogatej w nowoczesne rozwiązania. Zastosowano wiele zaawansowanych technologii, a wśród nich m.in Texapore Ecosphere. Jest to pierwsza na rynku membrana pochodząca w stu procentach z odzyskanych i przetworzonych źródeł. Również nowa ocieplina Microguard Woolblend wykonana została z wełny i poliestru, które zostały pozyskane w sposób wtórny. Kolekcja ubrań promowana przez Przemka Kossakowskiego została stworzona z ogromną dbałością o środowisko naturalne - nie zostało to jednak zrobione kosztem jakości ubrań. Są one wyprodukowane przy użyciu najnowszych technologii, a materiały są bardzo wysokiej jakości. Są to wysokiej klasy ubrania, które z powodzeniem będą spełniać swoje funkcje przez wiele sezonów. Całą kolekcję można zakupić w sklepie internetowym Jack Wolfskin https://sklep.jack-wolfskin.pl/strefa-przemka.html.

Odzież trekkingowa nie tylko w góry

Odzież z kolekcji, której ambasadorem jest Przemek Kossakowski, doskonale dopasuje się też do codziennych miejskich stylizacji. Elementy outdoorowej garderoby coraz częściej wykorzystywane są również poza szlakami. W szczególności buty trekkingowe. Są one niezwykle wygodne. Nowe modele projektowane są w coraz bardziej estetyczny i uniwersalny sposób, dzięki czemu doskonale komponują się z jeansami i bluzą. Również kurtki przeciwdeszczowe czy softshelle coraz częściej można dostrzec na ulicach. Wśród ubrań marki Jack Wolfskin, promowanych przez Przemka Kossakowskiego, można odnaleźć wiele egzemplarzy, które doskonale sprawdzą się jako codzienny strój do pracy lub na miejski spacer. 

Najważniejsze elementy trekkingowego wyposażenia

Istnieją dwa najważniejsze elementy, które muszą znaleźć się w szafie każdego amatora wszelako pojętej turystyki. Są to dobrze dopasowane buty i plecak. Obuwie trekkingowe to podstawa każdej udanej wędrówki. Niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru - dobre dopasowanie gwarantuje stabilizację kostki i zapobiega kontuzjom. Z kolei plecak musi pomieścić wszelkie niezbędne podczas długiej drogi przedmioty. Jakie są najlepsze rady, jakie możesz usłyszeć na temat wyboru plecaka górskiego? Niezwykle ważne jest dopasowanie pojemności do swoich indywidualnych potrzeb. W plecaku należy też równomiernie rozłożyć ciężar, aby nie doszło do nadwyrężenia kręgosłupa. 

Opublikowano 22 lipca 2021 przez traseo