Mapy turystyczne w aplikacji

Jak przemienić swój zwykły rower w elektryczny?

Jazda na rowerze jest znakomitym sposobem na utrzymanie nienagannej sylwetki, wzmocnienie mięśni i ogólną poprawę zdrowia. Jest też świetną metodą na szybkie przemieszczanie się, w szczególności po dużych miastach, które zazwyczaj toną w korkach. Dla osób, które lubią jazdę na rowerze, ale nie zawsze radzą sobie z trudami pedałowania po nierównych, górzystych czy wiejskich trasach, idealnym rozwiązaniem są rowery elektryczne. Czym właściwie są i jakie są ich zalety?

  1. Zalety rowerów elektrycznych
  2. Jak zmienić swój zwykły rower w elektryczny?

 

Zalety rowerów elektrycznych

Rowery z napędem elektrycznym mogą być wyposażone w silniki o szerokim zakresie mocy licznej w watach. Należy przy tym pamiętać, że chcąc jeździć po polskich drogach publicznych rowerem elektrycznym, zgodnie z prawem należy posiadać rower o mocy ciągłej nieprzekraczającej 250 W. Dlatego producenci zwykle umożliwiają nałożenie ograniczenia mocy, aby jeżdżenie po drogach publicznych było bezpieczne i zgodne z prawem. Zadaniem rowerów elektrycznych jest znaczne ułatwienie pedałowania, czyli wspomaganie w czasie jazdy po różnego rodzaju trasach. Znakomicie sprawdzą się jako środek transportu w większych miastach, w których każdego dnia kierowcy spędzają wiele czasu w korkach. Silnik takiego urządzenia pozwala na znaczne oszczędzenie sił zarówno podczas jazdy na mieście, jak i poza nim, dzięki czemu umożliwia pokonywanie długich dystansów bez zmęczenia. Ładowanie akumulatora jest łatwe i szybkie, nie wymaga też żadnego specjalistycznego sprzętu. W eksploatacji rower elektryczny wychodzi również dużo taniej niż pojazdy spalinowe. Co ważne, wymagania klientów sprawiły, że powstało kilka wersji rowerów elektrycznych, nie tylko miejskie, ale również trekkingowe oraz górskie. Dzięki temu z udogodnień tego rodzaju sprzętu można korzystać w każdych warunkach i na dowolnym terenie – zarówno w mieście, jak też poza obszarami zabudowanymi.

Co jednak zrobić, kiedy nie możemy sobie pozwolić na zakup roweru elektrycznego, a chcielibyśmy korzystać z jego możliwości? Z pomocą przychodzą specjalne zestawy do konwersji zwykłego roweru na elektryczny. Ich zastosowanie skutecznie pomoże w znaczącym obniżeniu kosztów inwestycji. Co ważne, zestawy tego typu można zamontować w każdym modelu, zarówno rowerze miejskim, jak też trekkingowym czy MTB.

Jak zmienić swój zwykły rower w elektryczny?

Zestaw do konwersji roweru

Zestaw do konwersji roweru

Alternatywą dla zakupu roweru elektrycznego, którego cena wynosi zazwyczaj kilka tysięcy złotych, jest przemiana zwykłego modelu w elektryczny. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy zakupić specjalny zestaw do roweru elektrycznego, który montuje się w posiadanej wersji jednośladu. Komplet taki składa się z silnika bezszczotkowego, koła (przedniego lub tylnego, do wyboru), okablowania wodoodpornego, blokady przekręcania osi, inteligentnego sensora PAS, wielofunkcyjnego wyświetlacza LCD i kilku innych elementów. Decydując się na jego zakup, należy koniecznie zwrócić uwagę, aby poszczególne części pochodziły od sprawdzonych, renomowanych europejskich producentów, co zagwarantuje wysoką jakość, późniejszą funkcjonalność i długą żywotność Twojego nowego elektrycznego roweru.

Opublikowano 4 lutego 2019 przez admin