Mapy turystyczne w aplikacji

Czy warto korzystać z kalkulatora OC?

Kalkulator OC to bardzo proste, a zarazem przydatne narzędzie, z którego powinien skorzystać każdy kierowca.

Zazwyczaj niewiele osób znajduje czas i ochotę na to, aby samodzielnie kontaktować się z firmami ubezpieczeniowymi w celu otrzymania oferty na lepsze ubezpieczenie. W związku z tym wielu kierowców każdego roku niepotrzebnie przepłaca za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń?

Dlatego też, zamiast tracić pieniądze, warto poświęcić kilka minut na skorzystanie z tego rozwiązania. Na stronie kalkulator oc (http://kalkulatoroc.org.pl/) można znaleźć najlepsze tego typu narzędzie, które dodatkowo jest bardzo intuicyjne w obsłudze. Klient musi jedynie podać informacje o posiadanym przez siebie samochodzie (w tym rok produkcji pojazdu, jego pojemność, markę, model i rodzaj paliwa), określić jakiego ubezpieczenia szuka (OC, AC, Assistance, NNW) i podać termin, w którym potrzebuje zacząć z niego korzystać. Dzięki temu kalkulator przeanalizuje wszystkie oferty z kilkunastu różnych firm ubezpieczeniowych i wyświetli kierowcy takie, które będą dla niego najbardziej opłacalne.

Zamiast więc kontaktować się z nie zawsze rzetelnymi pośrednikami (czasami polecają kierowcy to ubezpieczenie, za które dostaną największą prowizję), lepiej i prościej jest samemu wszystko obliczyć przy pomocy wspomnianego narzędzia.

kalkulator-oc.jpg

Gdzie warto kupić ubezpieczenie OC?

Trudno jest natomiast udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, który ubezpieczyciel jest najlepszy. W zależności od podanych przez kierowcę informacji, jedna firma ubezpieczeniowa może mu zaproponować o wiele lepsze warunki niż pozostałe, natomiast u innej osoby okaże się, że jednak ten sam ubezpieczyciel wcale nie jest najlepszy. Dlatego też dobrze jest za każdym razem uruchomić kalkulator ubezpieczeń i upewnić się, że obecnie opłacana składka nie jest za wysoka. Przy okazji możesz zamówić ubezpieczenie oc na ubezpieczenie-oc.auto.pl, więc jak tylko znajdziesz dobrą ofertę, to od razu masz możliwość wypełnienia wniosku.

Dużym błędem jest natomiast rezygnowanie z takich rozwiązań i stałe trzymanie się jednego ubezpieczyciela. Wynika to z faktu, że zakładom ubezpieczeniowym zależy na zdobywaniu nowych klientów, przez co przechodząc do innej firmy prawie na pewno otrzymasz lepsze stawki. Ponieważ ubezpieczenie OC jest w przypadku kierowców posiadających własne auto niezbędne i płaci się je każdego roku, nawet niewielkie oszczędności na składce z czasem przełożą się na duże kwoty, które będzie można przeznaczyć na inne cele.

Opublikowano 2 kwietnia 2019 przez admin