Mapy turystyczne w aplikacji

Co warto przywieźć z Egiptu? Podpowiadamy, jakie pamiątki są najpopularniejsze i dlaczego warto je mieć!

Egipt - kraj faraonów i piramid to jedno z ulubionych urlopowych miejsc Polaków. Wracając z wakacji warto przywieźć sobie i bliskim pamiątki, które sprawią radość.

egipt.jpeg

Zanim wybierzesz - zastanów się
Wracając z urlopu zawsze kupujesz drobiazgi dla rodziny, przyjaciół, a także małą "przypominajkę" wakacji dla siebie. Zanim jednak zostawisz swoje pieniądze w sklepiku lub na straganie, dobrze przemyśl czego mogą pragnąć obdarowane osoby. Warto wiedzieć jaki gust mają, co się im podoba, czy jest coś co kolekcjonują. Są osoby, które wprost nie mogą znieść tak zwanych "durnostojek" - potocznie nazwać można tak wszelkie figurki, szkatułki z muszelek, szklane kule. Są też tacy, którzy na przykład zbierają konkretne przedmioty z różnych krajów - magnesy na lodówkę, kubki, ołówki. Jeszcze inni lubią upominki, które wykorzystają w kuchni - słodkości, przyprawy, dobre wino. Jeśli wiesz o takich niuansach, masz szansę sprawić komuś naprawdę dużą radość.

Zapachy godne Kleopatry
Egipt słynie z manufaktur perfum. Niezwykłe mieszanki zapachów, jakich nie sposób kupić w Europie znaleźć można bez trudu w krainie piramid. Warto podczas swojej podróży zajrzeć do jednej z takich manufaktur - w niektórych miejscach istnieje możliwość personalizowania zapachu dla klienta, co pozwala na wybór najbardziej unikatowej kompozycji. Egipskie perfumy są naturalne i świetnie trzymają się skóry. Dzięki nim, po powrocie z wakacji jeszcze długo może Cię otulać zapach Egiptu.

Papirus
Pierwsze skojarzenie z Egiptem, kiedy myśli się o pamiątkach? Oczywiście papirus. Malowidła na papirusie to wdzięczny upominek, pod warunkiem, że znajdzie się rzeczywiście oryginalny produkt wysokiej jakości. niestety łatwo jest trafić na podróbki wykonane z liści bananowca. Nie mają one oczywiście nic wspólnego z papirusem - spora jest także szansa, że ulegną uszkodzeniu po drodze do domu. 

Shisha
Prezent dla koneserów to shisha. Oczywiście jeśli komuś odległe są takie klimaty i zwyczajnie nie lubi palenia fajki wodnej lepiej jest zrezygnować z tego pomysłu. Jeśli jednak wiesz, że kogoś ucieszy taka pamiątka - nie wahaj się. Przed zakupem warto poprosić o możliwość sprawdzenia sprzętu w praktyce. Nic nie powinno przeciekać, ani być nieszczelne. Jeśli planujesz kupić shishę postaraj się znaleźć profesjonalny sklep - ta, którą kupi się na bazarku z dużym prawdopodobieństwem będzie słabej jakości. 

Smaki Egiptu
Ta porada tyczy się właściwie każdego kraju, do którego udasz się na wakacje - zawsze warto przywieźć ze sobą przyprawy lub inne, typowe dla danego regionu składniki, które nadają się do wykorzystania w kuchni. Dzięki temu bez trudu odtworzysz smaki wakacji. W Egipcie absolutnym hitem jest karkade - kwiat hibiskusa. Pozwoli nam on uzyskać napar o wyjątkowym smaku. Warto także zainwestować w szafran, zachowując jednak przy tym wyjątkową ostrożność. Niezorientowanym klientom często sprzedaje się inne przyprawy, opisane jako szafran, które nie mają z nim nic wspólnego... za wyłączeniem wysokiej ceny. Popularną przyprawą jest też sumak, dzięki któremu potrawy uzyskają przyjemną kwaskowość.

Już wiesz jakie pamiątki przywieziesz z wakacji w Egipcie? Najwyższa pora znaleźć więc odpowiednią ofertę, dostosowaną do Twoich potrzeb i marzeń. Na stronie http://www.egipt-wakacje.pl znajdziesz atrakcyjne oferty i plany wyjątkowych wycieczek. 

Opublikowano 24 lutego 2019 przez admin