Mapy turystyczne w aplikacji

City break w stolicy Małopolski – dlaczego hotel pod Krakowem?

Kraków to chętnie wybierany kierunek podróży. Drugie co do wielkości polskie miasto, dawna stolica i siedziba polskich władców, przyciąga turystów mnogością zabytków, niezwykłą architekturą oraz bogatą ofertą kulturalną. To miejsce, gdzie można zwiedzać, bawić się na licznych koncertach, imprezach plenerowych albo spacerować i podziwiać widoki. Kraków to połączenie tradycji z nowoczesnością – miasto, które każdego zachwyci swoim bogactwem i energią, idealne na wymarzony city break. Gdzie się zatrzymać w czasie pobytu w Krakowie?

img5069.jpg

 Hostel w centrum czy hotel pod Krakowem?

 

Wybór noclegu to niełatwa sprawa. Choć oferta jest bogata, hotele różni od siebie lokalizacja, standard oraz oferowane wygody. Żeby mieć pewność, że obiekt spełni nasze wymagania, lepiej zawczasu przemyśleć swój wybór, a w czasie przeglądania propozycji dokładnie czytać opisy.

Pierwszą kwestią, na którą powinien zwrócić uwagę każdy, kto wybiera się do Krakowa – obojętne czy w celach turystycznych, czy biznesowych – jest położenie hotelu. Licząc na udany nocny wypoczynek, lepiej unikać centrum miasta – te okolice są głośne, zatłoczone, pełne bawiących się przez całą dobę w barach, czy knajpkach mieszkańców i turystów. Żeby wypocząć i mieć siłę na kolejny dzień zwiedzania czy pracy, lepiej postawić na komfortowy, oferujący zwykle znacznie więcej wygód hotel pod Krakowem. Takie zaciszne miejsce zapewni spokojny sen, a przy tym będzie świetną bazą wypadową.

Szukasz dobrego hotelu w okolicach Krakowa? Odwiedź Radocza Park

 

Który hotel pod Krakowem wybrać?

 

W okolicach Krakowa znajduje się wiele hoteli i hosteli. Decydując o miejscu noclegu, najważniejsze jest, aby pobyt spełniał nasze oczekiwania i potrzeby. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak lokalizacja, standard wykończenia, atrakcje w okolicy czy oferowane wygody. Jeśli hotel ma być bazą wypadową do Krakowa, dobrze, żeby był odpowiednio skomunikowany z centrum miasta. Wówczas dojazd nie zabierze niepotrzebnie zbyt wiele czasu. Hotele oferują także miejsca parkingowe, dysponują często własną restauracją bufetem lub barem. Osoby podróżujące służbowo, czy przedstawiciele firm szkoleniowych mogą liczyć na pakiet biznesowy, a w nim np. możliwość wynajęcia sali na konferencję, czy szkolenie.

Opublikowano 24 lutego 2019 przez traseo