Mapy turystyczne w aplikacji

6 zalet wycieczek zorganizowanych do Skandynawii

Na wycieczkę można pojechać indywidualnie lub z grupą. Ta druga opcja od lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które cenią wygodę i nie przepadają za samodzielnym organizowaniem wycieczek. Dotyczy to szczególnie podróży zagranicznych, na przykład do Skandynawii, które wiążą się z barierą językową, przeliczaniem walut i rezerwacją środków transportu. Przyjrzyjmy się głównym zaletom wycieczek zorganizowanych i sprawdźmy, czy warto się na nie decydować?

Kwestie organizacyjne zostawiasz organizatorowi

Nie każdy ma tyle odwagi, by spakować plecak i udać się w podróż, nie myśląc o tym, co będzie jutro. Większość z nas skrupulatnie planuje wycieczkę z dużym wyprzedzeniem, rozważając każdą ewentualność. Wycieczki do Skandynawii wiążą się z koniecznością zabukowania promu, hotelu i biletów w miejscach, które chcemy odwiedzić (przez internet często jest szybciej i taniej). Jeśli nie podróżujesz własnym samochodem, musisz również zadbać o środek transportu, co oznacza przeglądanie ofert wypożyczalni lub sprawdzanie godzin odjazdu pociągów i autobusów. Wybierając się na wycieczkę z grupą, nie musisz się martwić kwestiami organizacyjnymi – wystarczy, że o wyznaczonej godzinie zjawisz się w miejscu zbiórki. Prawda, że wygodnie?

traseo-skandynawia-wycieczki.jpg

Masz wyżywienie w cenie

Organizator dba o to, by turyści nie podróżowali o pustych żołądkach. Wycieczki promem obejmują zazwyczaj śniadanie i kolację na promie (dotyczy rejsów nocnych), a także obiad w jakiejś atrakcyjnej lokalizacji. Przykładowo wycieczka na Bornholm organizowana przez Skandynawskie Podróże ma w cenie obiad w tradycyjnej wędzarni, co stanowi gratkę dla miłośników lokalnej kuchni. Oprócz gwarantowanego przez organizatora wyżywienia możesz też skorzystać z ofert kawiarni i restauracji w czasie wolnym od zwiedzania.

Nie musisz się martwić o transport

Prom do Skandynawii kończy swoją podróż w Ystad. Mało kto decyduje się jednak na pozostanie w tym mieście – większość chce udać się dalej, na przykład do Malmö, Göteborgu, Kopenhagi czy Legolandu w Billund. Podczas wycieczki zorganizowanej masz zapewniony przejazd zarówno do hotelu, jak i poszczególnych lokalizacji. Nie musisz więc wypożyczać samochodu ani sprawdzać rozkładu jazdy. Wiele osób podróżujących indywidualnie promem zabiera ze sobą własny samochód. Jeśli jednak nie masz auta lub prawa jazdy, wycieczka zorganizowana to opcja, która zapewnia dużą mobilność, wygodę i bezpieczeństwo.

Możesz zwiedzić najciekawsze miejsca

Strach przed poruszaniem się w nowym mieście często sprawia, że rezygnujemy z atrakcji lub zwiedzamy wyłącznie te miejsca, które znajdują się blisko hotelu. Inną sprawą jest konieczność wcześniejszej rezerwacji wielu atrakcji – trzeba o to zadbać jeszcze przed wyjazdem. Zanim zapłacisz za wycieczkę, możesz sprawdzić program podróży i dowiedzieć się, co będziesz zwiedzać. Takie programy obejmują zazwyczaj najpopularniejsze atrakcje, a także przewidują czas wolny. Organizator dba przy tym o rezerwację miejsc, bilety wstępu i dojazd do poszczególnych lokalizacji. 

Nie ma mowy o barierze językowej

Chcesz pojechać za granicę, ale nie znasz języków obcych? Zorganizowane wycieczki do Skandynawii to najlepszy wybór dla osób, które obawiają się bariery językowej. Podróżując wspólnie z grupą, nie musisz się martwić, że zgubisz się w obcym mieście i nie będziesz w stanie spytać o drogę czy poprosić o pomoc. Podróż w towarzystwie grupy Polaków dodaje również otuchy, gdyż w pobliżu zawsze znajdzie się ktoś, z kim można porozmawiać w rodzimym języku. 

Okazja do zawarcia nowych znajomości

Wybierasz się do Skandynawii, bo fascynuje cię tamtejsza przyroda? A może kochasz norweski black metal albo rozpoczynasz właśnie kurs językowy? Wycieczka zorganizowana to niepowtarzalna okazja, by poznać ciekawych ludzi, którzy podróżują w podobnym celu. Prom do Skandynawii płynie kilka dobrych godzin, nie mówiąc już o czasie spędzonym w autokarze i w plenerze. Z pewnością znajdzie się chwila, by porozmawiać o wspólnych pasjach i wymienić się numerami. Wycieczki zorganizowane są też świetną opcją dla osób, które koniecznie chciałyby się wybrać za granicę, lecz nie mają z kim, a nie chcą podróżować samotnie.

Dla kogo wycieczki zorganizowane do Skandynawii?

Wycieczka z grupą to oferta dla osób, które boją się samodzielnych podróży i raźniej czują się w grupie. Jest to też świetna opcja dla tych, którzy nigdy wcześniej nie byli za granicą, nie znają języka i nie chcą zajmować się kwestiami organizacyjnymi. Na wycieczki zorganizowane wybierają się także osoby znające języki obce, które cenią wygodę, chcą poznawać nowych ludzi, marzą o zwiedzeniu najciekawszych lokalizacji i nie dysponują własnym pojazdem.

Należy jednak pamiętać, że taka wyprawa wiąże się z koniecznością dostosowania własnego planu dnia do harmonogramu wycieczki. Podróż z grupą wymaga również wczesnego wstawania, co wynika z napiętego planu zwiedzania. Jest to jednak świetny sposób na dłuższy urlop czy weekendowy wypad za granicę. Dzięki szerokiej ofercie wycieczek do Skandynawii możesz dopasować podróż do terminu urlopu i nareszcie wybrać się w upragniony rejs do Szwecji.

Opublikowano 4 lipca 2022 przez traseo