Mapy turystyczne w aplikacji

4 powody, dla których ubezpieczenie podróżne jest pierwszą rzeczą, którą należy spakować podczas podróży za granicę

Ubezpieczenie podróżne to coś, o czym wciąż łatwo zapomnieć podczas przygotowań do zagranicznego wyjazdu. Niektórzy zdecydowanie większą uwagę przykładają do rezerwacji pokoju w hotelu, zakupu biletów na samolot czy wyboru restauracji, które odwiedzą podczas wypoczynku. To błąd – wybór odpowiedniej polisy powinien stać z tymi aktywnościami w jednym szeregu. Przedstawiamy 4 powody, dla których ubezpieczenie podróżne trzeba spakować z sobą do plecaka.

plane-8414411920.jpg

1. Pokrycie kosztów leczenia

Wydatki, które mogą pojawić się, gdy trafimy za granicą do szpitala, często okazują się być bardzo wysokie. Już zwykłe skręcenie kostki lub zatrucie pokarmowe w egzotycznym kraju będzie wiązać się z pokaźnym rachunkiem, który bez odpowiedniej polisy trzeba będzie opłacić z własnej kieszeni. Aby uniknąć konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, warto wykupić przynajmniej podstawowy pakiet ochrony. Zwykle nawet niedrogie ubezpieczenie podróżne (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/) ma w swoim zakresie zwrot kosztów leczenia. Często uwzględnia również takie zdarzenia, jak transport medyczny oraz ewentualne koszty akcji ratunkowej.

2. Problemy z bagażem

Jeśli podczas podróży dojdzie do kradzieży, uszkodzenia, utraty lub opóźnienia w dostarczeniu bagażu (na przykład podczas lotu z międzylądowaniem), ubezpieczenie może ograniczyć dyskomfort związany z takim zdarzeniem na dwóch płaszczyznach. Przede wszystkim pokryje koszty uszkodzonych lub utraconych w inny sposób przedmiotów, ale również może refundować zakupione z powodu problemów z bagażem wyposażenie pierwszej potrzeby, do którego zaliczamy np. podstawowe ubrania czy środki czystości.

3. Zmiana planów podróży

Zdarzają się sytuacje, w których może być konieczne anulowanie naszych planów podróży. W ostatnich miesiącach to coraz częstsze zjawisko m.in. z powodu pandemii Covid-19. Niespodziewany pozytywny wynik testu lub nałożona kwarantanna może doprowadzić do odwołania nawet najlepiej zaplanowanego wyjazdu. W przypadku takich zdarzeń doskonałą ochroną jest ubezpieczenie, które pokrywa koszty odwołania podróży. Co prawda nie zwróci ono szans na nowe wyjątkowe wspomnienia, ale pozwoli ochronić inwestycję w wykupione wakacje i skorzystać z nich nieco później. Odpowiednie warianty tego typu polis działają również w sytuacji, w której podróż zostaje przerwana np. z powodu choroby.

4. Wsparcie centrum alarmowego

Opcja assistance, którą zawiera wiele dobrych pakietów ubezpieczenia podróży, gwarantuje spokój ducha podczas wyjazdu za granicę. Jeśli coś pójdzie nie tak w trakcie wakacji, zawsze można zadzwonić po wsparcie na dedykowaną infolinię, na której pracujący specjaliści odpowiedzą np. na pytania związane z leczeniem lub pomogą zorganizować transport powrotny do kraju.

Opublikowano 17 lutego 2022 przez traseo