Mapy turystyczne w aplikacji

4 pomysły na wycieczki górskie w Polsce

Polskie góry to jeden z ulubionych kierunków turystycznych Polaków, zarówno na dłuży wypad urlopowy, jak i na krótszy weekendowy. To idealna forma aktywności, dla wszystkich tych, którzy uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu i podziwiać piękne widoki. Trzeba jednak przyznać, że możliwości, jeśli chodzi o wypad w góry, jest dość sporo. Często zatem wybór konkretnego miejsca nie jest łatwy. Oto 4 pomysły na wycieczki górskie w Polsce.

Wycieczka górska w Tatry

Tatry to jedno z najpopularniejszych pasm górskich w Polsce. Wynika to głównie z tego, że jest to niezwykle klimatyczne miejsce i pełne przepięknych widoków. Co więcej, Tatry bogate są w różnorodne szalki górskie, zarówno te łatwiejsze, jak i trudniejsze. Dlatego wybierając właśnie Tatry, każdy może zaplanować swoją wycieczkę w taki sposób, aby odpowiadała jego preferencjom. Stolicą Tatr jest oczywiście Zakopane. Miasto tętniące życie i słynące z Krupówek. Dużą atrakcją jest również możliwość wjazdu kolejką na Gubałówkę. Zakopane to bardzo dobre miejsce zarówno na romantyczny wypad z partnerem, jak i na rodzinny wyjazd. Jeśli ktoś bardziej woli spokojne piesze spacery od trudniejszych wspinaczek, to dobrym rozwiązaniem będzie odwiedzenie doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej. Śmiało, założyć można wygodne sandały np. marki Lizard i wybrać się na spokojny spacer.

4-pomysly-na-wycieczki-gorskie-w-polsce.jpg

Niezmiennie popularne Karkonosze

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów. To właśnie tu znajduje się słynna Śnieżka. Karkonosze to idealne miejsce na wypad z całą rodziną. Jest tu mnóstwo atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Będąc w tym miejscu, na pewno odwiedzić trzeba Karkonoski Park Narodowy. Na dłuższą wyprawę warto oczywiście zabrać ze sobą odpowiedni ekwipunek. Najlepiej spakować go do dobrej jakości plecaka turystycznego. Różne ciekawe modele znaleźć można na stronie https://sklep.jack-wolfskin.pl/sprzet/plecaki-torby-torebki/plecaki-turystyczne-wycieczkowe.html. W Karkonoszach jedyną atrakcją nie są oczywiście wędrówki w górach. Warto odwiedzić także stolicę tego regionu, czyli Szklarską Porębę, w której atrakcji nie brakuje. Dlatego Karkonosze to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla tych, którym zależy na aktywności fizycznej w górach, jak i dla tych, którym zależy na dobrej rozrywce.

Wyjątkowe Góry Świętokrzyskie

Bardzo dobrym pomysłem jest również wyjazd na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. To idealna propozycja dla osób pasjonujących się historią, ale oczywiście nie tylko. Góry Świętokrzyskie to najstarsze pasmo górskie w Polsce. Największym zainteresowaniem cieszą się tu takie szczyty jak Łysica, Święta Katarzyna czy Łysa Góra, która najbardziej znana jest z sabatów czarownic. W związku z tym, że Góry Świętokrzyskie to najniższe pasmo górskie, to jest to dobry wybór na wycieczkę dla osób preferujących spokojne wędrówki.

Odpoczynek w Beskidach

Chcąc wybrać się na wycieczkę w góry, warto pomyśleć także o Beskidach. To idealne miejsce na to, aby wypocząć. Beskidy słyną m.in. z parków narodowych, których jest tam aż 11. Jest zatem gdzie spacerować. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się Beskid Żywiecki oraz Beskid Śląski. Wspomniane pasma górskie polecić można w szczególności tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z górskimi wędrówkami. Wśród miejsc, które na pewno w Beskidach warto odwiedzić, wymienić można Wisłę, Ustroń oraz Babią Górę.

Opublikowano 13 maja 2022 przez traseo